Kozan Anadolu Öğretmen Lisesi Öğrencileri İsyan Etti!

Kozan Anadolu Öğretmen Lisesi Öğrencileri İsyan Etti!

fenlisesi_kozan_isyan

Haber: Otag Tv

Okul binaları dördüncü kez değiştirilen Anadolu Öğretmen Lisesi öğrencileri ve bir gurup veli yaşanan bu olayı protesto etmek için eski okullarında basın açıklaması ve oturma eylemi yaptı.

Anadolu Öğretmen lisesi öğrencileri okullarını geri almak için ellerinden geleni yapacaklarını ve bunun için imza toplamaya başladıklarını söylediler.

Anadolu Öğretmen Lisesi öğrencileri yaptıkları basın açıklamasında şunları dile getirdiler:

“2006-2007 yılında prefabrik binada eğitimimize başladık. Daha sonra bu binanın eğitim için yeterli olmadığı düşünülerek TOKİ’nin yaptığı geçici binamıza taşındık. Bu binada geçici olarak burada bulunduğumuz için kalıcı hiçbir eser, kalıcı hiçbir araç-gereç temin edilmeden, eğitim gördük. Bizler büyük bir heyecan ve umut ile bu okulun açılmasını bekledik. Ancak gelinen noktada görüyoruz ki yetkililer bahane üreterek bizleri bir kez daha başka bir okula naklediyorlar. Bu durum tüm öğrenci arkadaşlarımı, ulaşım, barınma ve hepsinden önemlisi psikolojik olarak etkilemiş bulunmaktadır. Aynı zamanda son dakika değişikliğiyle servisçilerimiz de mağdur edilmiş, lojmana yerleşmiş öğretmenlerimiz de mağdur edilmiştir. Yöneticilerimizle yaptığımız görüşmelerde bizlere kesinlikle böyle bir şey olmadığını söylemelerine rağmen bizlerin, ailelerimizin ve öğretmenlerimizi mağdur edenlere kırgınlığımızı belirtiyoruz. Bize aynı mahallede iki Anadolu Lisesi olamaz  gerekçesiyle gelenlere söyleyeceğimiz tek şey; “bu bir bahanedir”. Okul yurdumuzu Fen Lisesine tahsis edip, eğitimlerine mevcut Fen Lisesinde devam etmek varken bizi ve Fen Lisesi öğrencilerini yer değiştirmek hiçbir şekilde kabul edilemez. Bizim istediğimiz çok açıktır. Biz bu binamızda eğitimimizi görmek ve eğitimimize devam etmek istiyoruz. Burada herkes mağdur bırakıldı. Sunulan iki gerekçede bu kadar insanın mağdur bırakılmasına sebep değildir. Buradan büyüklerimize sesleniyorum, bu kadar öğrencinin psikolojisinin bozulmasına, mağdur edilmesine hanginizin vicdanı el veriyor acaba?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Soykırım yapsak tek Ermeni kalır mıydı?

Sözlerimi Mustafa Kemal Atatürk’ün sözleriyle bitirmek istiyorum : “Eğitimin gayesi yalnız hükümete memur yetiştirmek değil, daha ziyade memlekete ahlaklı, karakterli, Cumhuriyetçi, inkılapçı, müspet, atılgan, başladığı işleri başarabilecek kabiliyette, dürüst muhakemeli, iradeli, hayatta tesadüf edeceği engelleri yenmeye kudretli, karakter sahibi genç yetiştirmektir…”

kozan_fen_lisesi

Öğrenciler yaptıkları basın açıklamasının ardından bir süre okul bahçesinde oturma eylemi yaparak okuldan olaysız bir şekilde ayrıldılar.

Dikkat çeken bir ayrıntının ise; Anadolu Öğretmen Lisesi Müdürü Haydar Aydoğan’ın Fen Lisesi Müdürü yapılarak aynı binada görevini yapmaya devam etmesi olduğu idiia edildi. Okul binalarının dördüncü kez değiştirilerek psikolojilerinin olumsuz etkilendiğini belirten öğrenciler, çok kısa bir süre önce  kendilerine Kozan İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Sönmez imzalı olarak okul binalarının değişmeyeceğine dair yazılı bildirim geldiğini buna rağmen okul binalarının değiştirildiğini dile getirdiler.

kozan_anadolu_öğretmen_lisesi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın