DOLAR 8,63360.06%
EURO 10,15120.28%
ALTIN 495,520,69
BITCOIN 3808542,98%
Adana
25°

HAFİF YAĞMUR

05:19

İMSAK'A KALAN SÜRE

Kozan Belediye Başkanı, ayıp ediyorsunuz !!!

Kozan Belediye Başkanı, ayıp ediyorsunuz !!!

ABONE OL
17 Temmuz 2019 09:07
Kozan Belediye Başkanı, ayıp ediyorsunuz !!!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kozan Belediye Başkanı, ayıp ediyorsunuz !!!

Sayın Kazım Özgan, bu bize yaşattığınız müthiş hayal kırıklığını anlatan bir açık mektuptur.

Siz sahipsiz hayvanların kısırlaştırılarak rehabilite edileceği bir bakım evini açmaya karar verdiğinizde çok umutlanmıştık. Yıllardır Kozan’da “belediyece vurulup öldürülen, sessizce yok edilen” sahipsiz köpeklerin kötü kaderlerinin değişeceğine, artık onları öldürerek değil, kısırlaştırarak çoğalmalarını önleyeceğinize inanmıştık.

Çünkü, siz, Mimar Kazım Özgan, Kozan’da “Kaleyi, Yaverin Konağını, Manastırı, Engelliler için parkları, Modern Halk Pazarını” ve daha yüzlerce eseri yapmayı başarmış olan ve ilçenin çehresini değiştirmiş olan başarılı bir belediye başkanıydınız.

Sizin, bu zavallı hayvanlar için de “vicdan, ahlak, merhamet ve yasalar” çerçevesinde Türkiye’ye örnek olacak bir bakım evi yapıp hizmet vereceğinize kesin gözü ile bakmıştık.

Fakat ne yazık ki, kurduğunuz bakım evi,  hayvanların tel kafesler arkasına hapsedildiği, bir tek bakıcıya teslim edildiği, hasta hayvanların orada kaderlerine terk edildiği, sizin gibi bir “vizyoner belediye başkanına” hiç yakışmayan bir “zulüm kampı” oldu.

Bakım evinizde veteriner hekim yok. Belediyenin veteriner hekimi oraya göstermelik olarak uğruyor ve hasta hayvanlar esrarengiz bir şekilde yok oluyor veya acılı bir ölümü bekliyorlar. Siyasi gücü nedeni ile bu veteriner hekimi oraya kimse çalışmaya yollayamıyor.

Oysa ki, böyle bir bakım evinde yasal olarak “tüm gün çalışan” veteriner hekim olmalıdır.

Her bakım evinde düzenli olarak “kısırlaştırma” yapılmalıdır ki, bir süre sonra sokaklarda artık “vatandaşın” şikayetlerine sebep olan çok sayıda ve kontrolsüz hayvan kalmasın. Eğer kısırlaştırmayı şimdiye kadar düzenli olarak yapsaydınız, inanın Kozan sokaklarında sadece az sayıda kontrollü köpek kalacaktı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  MİT KANUNU’NU İHLAL EDENLERİN RÜTBELERİ SÖKÜLECEK Mİ ?

Oraya bir tek bakıcıyı öylesine koydunuz, yetişemiyor. Habersiz gidildiğinde barınağa pislikten gidilemediği gibi hayvanların önüne atılmış kokmuş çiğ tavuk döküntüleri var. Suların çoğu güneşin altında, içilemeyecek kadar sıcak.Sayın başkan, Kozan’da hayvanlar sokakta iken vurup öldürüldüler.

Bakım evi yaptınız, orada da pisliğe, hastalığa, ısınmış sulara ve kokmuş tavuk döküntülerine mahkum ettiniz,

Sayın Başkan, soruyorum: Nerede yaşayacak bu hayvanlar?

Bakım evini kapatın, bu hayvanlar sokaklarda önlerine bir kuru ekmek atan bir merhametli insan bulurlar desek, “şikayet var” diye onları belediye vurup öldürecek.

Ekte ki fotoğraflara dikkatle bakın sayın başkan. Güneşin altında iyice çürümüş tavuk döküntüleri, ilerde güneşin altına bağlanmış yanında suyu bile olmayan bir hayvan ve bölmelerde ısınmış sular.

Sayın Başkan, size yakışanı yapın.

1. Bakım evine sürekli orada çalışacak bir veteriner hekim görevlendirin veya bir veteriner hekimden “kısırlaştırma ve bakım evinde ki hayvanlar için tedavi” hizmeti alın.

2.Oraya, en az iki eleman daha görevlendirin. Bakım evinin temizliğini sağlatın, hayvanları kokmuş çürümüş tavuk kırıntıları yemekten kurtarın.

3.Ekipleriniz hayvan toplamayı mutlaka veteriner hekim gözetiminde yapsınlar. Şu anda veteriner hekiminiz olmadığı için yasayı ihlal ediyorsunuz. Bu toplama ekibinin hayvanlara attığı bir ilaçlı iğne bir “insana” isabet ederse, bunun altından kalkamazsınız.

Evet sayın başkan, bütün Türkiye’den size protesto yazıları gelmeden, gelin şu işi “o müthiş vizyonunuza ve hizmet anlayışınıza” uygun olarak yapın…

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  AŞI VE BİLİM

Yakışmıyor bu vicdanları rahatsız eden görüntüler sayın başkan, yakışmıyor…

 

Bu makale 22 Haziran 2013 tarihinde yayınlanmıştır.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.