Kozan Belediye Başkanı Musa Öztürk’ün 29 Ekim Mesajı

Kozan Belediye Başkanı Musa Öztürk’ün 29 Ekim Mesajı

1111

Kozan Belediye Başkanı Musa Öztürk, Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Öztürk, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde kurulan Cumhuriyetin kuruluşunun 91. yıldönümünü millet olarak büyük bir sevinç ve gururla kutladıklarını bildirdi.

Başkan Öztürk, mesajında, yüz binlerce şehit verilerek kazanılan büyük zaferlerin üzerinde yükselen Türkiye Cumhuriyeti’nin  tarih boyunca elde edilen en önemli toplumsal ve siyasi kazanımlardan biri olduğunu vurguladı.

Öztürk şunları kaydetti:

“ Cumhuriyet, bize ulus olmanın yanı sıra dünya milletlerinin onurlu  ve modern bir üyesi olma bilinci ve kabiliyetini de kazandırmıştır.  Atatürk’ün emaneti olan Cumhuriyeti, onun inanç ve getirdiği yeniliklerine sadık kalarak gelecek kuşaklara aktarmak hepimizin görevidir.

Bu vesile ile; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile tüm şehitlerimizi hürmet ve minnetle  anıyor, bugüne kadar kahramanca mücadele ederek bu vatanın sahipsiz olmadığını bütün dünyaya gösteren, hayattaki kahraman gazilerimize uzun ömür,  ebediyete intikal edenlere rahmet diliyorum.

Değerli Kozanlı hemşehrilerim başta olmak üzere,  tüm vatandaşlarımızın 29 Ekim Cumhuriyet bayramını kutluyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kaymakam Gürçam: "Jandarma Teşkilatımızın 182. Kuruluş Yıldönümünü gururla kutlamaktayız"
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın