Kozan Belediyesi Minikleri İlk Günlerinde Yalnız Bırakmadı

Kozan Belediyesi Minikleri İlk Günlerinde Yalnız Bırakmadı

Kozan Belediyesi okul ile yeni tanışan minikleri eğitim öğretim yılının ilk günün de yalnız bırakmadı.

Kozan Belediyesi Kültür Sosyal İşler Müdürlüğü’ne bağlı Kozan Belediyesi Gençlik Merkezi görevlileri ilkokul 1. sınıf öğrencilerinin okula alışmalarına destek oldu.

2018-2019 eğitim öğretim yılının zili, ilk olarak 1. sınıflara çaldı. Zillerin çalması ile birlikte tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de okul ile ilk defa tanışan 1. sınıf öğrencileri, okullarına uyum programı kapsamında, öğrencilerle yönelik çeşitli etkinlikler gerçekleştirdi.

Okulun ilk günü öğrencileri yalnız bırakmayan Kozan Belediyesi Gençlik Merkezi görevlileri aracılığı ile öğrencilerle kek, meyve suyu, bayrak ve boyama kitabı hediye etti.

İlçemizde bulunan bir çok okulda gerçekleştirilen etkinliklerde öğrenciler ile yakından ilgilenen Gençlik Merkezi görevlileri, çocuklar ile oyun oynamayı da ihmal etmedi.
Yapılan okul ziyaretleri ile ilgili olarak bir dizi açıklamalarda bulunan Kozan Belediye Başkanı Musa Öztürk 2018-2019 eğitim ve öğretim yılını kutlarken, eğitim yuvalarının sevdirilmesi gerektiğine dikkat çeken Öztürk sözlerine şöyle devam etti. “ her ortamda ifade ettiğim bir sözüm var, düşünür demiş ki 1 yılda hasat etmek istiyorsan buğday ek, 10 yıl sonra hasat etmek istiyor isen meyve dik ama ömrün boyunca hasat etmek istiyorsan eğitime yatırım yap diyerek eğitimin önemini vurgulamış. Okullar önümüzdeki hafta açılacak, lakin okul ile ilk olarak tanışan 1. sınıf öğrencilerine okullarımızın sevdirilmesi gerek. Bunun için Milli Eğitim Bakanlığımızın başlattığı uyum programını destekliyoruz. Bizlerde desteğimizi göstermek adına öğrencilerimize çeşitli hediyeler takdim ederek, bu projeye destek olduk. Şimdiden tüm eğitim camiasının ve öğrencilerimizin eğitim öğretim yılını kutluyorum” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Elektronikçi esnafından muafiyet çağrısı

Etkinlik sonrasında gerçekleştirilen bu tip sosyal projelerin aralıksız devam edeceği kaydedildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın