Kozan Belediyesi ‘nden sokak hayvanları için rehabilitasyon aracı

Kozan Belediyesi ‘nden sokak hayvanları için rehabilitasyon aracı

DSC_0290

Kozan Belediyesi,  yaralı, hasta ve bakıma muhtaç hayvanların,  hızlı ve sağlıklı bir şekilde Sokak Hayvanları Rehabilitasyon  Merkezi’ne  taşınmalarını sağlamak amacıyla toplama aracı tahsis etti.

Belediye Başkan Yardımcısı Cengiz Yeşiloğlu, kendisine bağlı birimlerden biri olan Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi ‘ni ziyaret ederek,  Belediye Başkanı Musa Öztürk’ün talimatı ile hazırlatılan rehabilitasyon aracını merkezdeki görevlilere teslim etti.

Yeşiloğlu, rehabilitasyon merkezindeki çalışanların tesisin gereksinimlerine ilişkin taleplerini değerlendirerek, çevre il ve ilçelerde örnek gösterilen bir merkez oluşturma gayretinde  olduklarını, imkanlar ölçüsünde merkezi geliştirmeye devam edeceklerini söyledi.

Doğayı  ve Hayvanları Koruma Derneği (DOHAYKO) Kozan Temsilcisi ve rehabilitasyon merkezi sorumlusu Nevra Ünlü ise Belediye Başkanı Musa Öztürk’ün göreve gelmesinin ardından rehabilitasyon merkezinde olumlu yönde değişimler yaşandığını, iyileştirmeler yapıldığını belirtti.

Ünlü, merkezin kullanımına sunulan  rehabilitasyon aracı ile vatandaşlardan gelen ihbarlara artık çok daha hızlı şekilde müdahele edebileceklerini,  böylece, çok sayıda sokak hayvanının yaşadıkları olumsuz koşullardan kurtarılabileceğini  ifade ederek Başkan Öztürk’e teşekkür etti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kozan’da Defineciler Binlerce Yıllık Kültürel Varlıkları Talan Ettiler
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın