Kozan Belediyesi’nden çocuklara ve gençlere bayram hediyesi

Kozan Belediyesi’nden çocuklara ve gençlere bayram hediyesi

DSC_4757

Kozan Belediye Başkanı Musa Öztürk, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı sebebiyle çocuklara ve gençlere belediyece hazırlanan satranç takımı, balon ve bayraklardan dağıttı.

Başkan Öztürk,  İsmet Atlı Şehir Stadyumu’ndaki resmi törenin ardından,  Adana Menderes parkı, sinema ve çarşıyı gezerek vatandaşların bayramını kutladı.

Öztürk, daha sonra, Belediye sineması önünde ve Muhsin Yazıcıoğlu parkında, 29 Ekim Cumhuriyet bayramı sebebiyle belediyece hazırlanan bayrak, balon ve satranç takımlarının dağıtıldığı stantları ziyaret etti.

Başkan Öztürk, standı ziyaret eden çocuklar ve gençlerle de bayramlaşarak birer satranç takımı hediye etti.

DSC_4682

Öztürk, yaptığı açıklamada, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumhuriyeti gençlere emanet ettiğine dikkat çekerek,  büyüyen ve modernleşen Türkiye’deki imkânların Cumhuriyet ile birlikte gelen nimetler olduğunu vurguladı.

Çocuklara ve gençlere milli ve manevi değerlerin öneminin iyi kavratılması gerektiğini belirten Başkan Öztürk, gençlerin ahlaken, zihnen ve bedenen donanımlı yetişmelerini sağlamanın aileler kadar, yöneticilerin de görevi olduğunu, bu sebeple, çocuklara ve gençlere yararlı olacağı düşüncesiyle bayram hediyesi olarak satranç takımı hediye ettiklerini söyledi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Bloomberg’den Türkiye yorumu: Bölgesel resetleme gündemde
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın