Kozan Belediyesi’nin Ekipleri Bahar Mesaisinde

Kozan Belediyesi’nin Ekipleri Bahar Mesaisinde

Kozan Belediyesi ekipleri baharın gelmesiyle birlikte ilçe merkezinde ve köylerde yol bakım – onarım, temizlik, ilaçlama, parke ve asfalt çalışmalarına hız verdi.

Kozan Belediyesi Şantiye Şefliği, Park – Bahçeler Müdürlüğü, Temizlik İşleri Müdürlüğü ve İmar Limited ekiplerinin çalışmaları ilçe merkezindeki mahallelerde aralıksız devam ediyor.

Şantiye Şefliği ekiplerinin Şevkiye mahallesindeki yağmur suyu drenaj hattı çalışmaları geçtiğimiz ay başlamıştı. Kozan Belediye Başkanı Musa Öztürk’ün de yakından takip ettiği çalışmalarda Sırkıntı Caddesine döşenen hat ile bölgenin yağmur suyu 600’lük büzler ile ilçe merkezinden geçen Kilgen Çayına akıtılacak.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri ilçe merkezindeki parklarda ve belediyeye bağlı sosyal tesislerde bahar bakımı yapıyor. Parklardaki oturma alanlarının, aydınlatmaların, oyun gruplarının, havuzların ve binaların bakım ve tamiratını yapan Park Bahçeler ekipleri, belediyeye bağlı Dağılcak Mesire alanında da bahar öncesinde yoğun mesai harcıyor.

Kozan Belediyesi ekipleri bir yandan da şubat ayında Şevkiye mahallesinde başladıkları kapsamlı mahalle temizliğine Tufanpaşa mahallesinde devam ediyor. Geçtiğimiz iki ayda Şevkiye ve Cumhuriyet mahallelerinde ağaç budama, asfalt yama, parke – bordür döşeme ve kapsamlı temizlik çalışmalarını yürüten ekipler Tufanpaşa’da da yaklaşık 40 kişi ile çalışıyor.

Belediye ekiplerinin çalışmaları hakkında açıklama yapan Kozan Belediye Başkanı Musa Öztürk; “Ekiplerimiz mevsim şartlarının düzelmesiyle birlikte mahallelerimizi şantiyeye çevirdi. Şantiye Şefliğimiz, Park – Bahçeler Müdürlüğümüz ve Temizlik İşleri Müdürlüğümüz mesai kavramı gütmeden vatandaşlarımızdan gelen istek doğrultusunda ilçemizin her noktasına dağılmış durumda. İlaçlama ekiplerimiz de mart ayı itibariyle her gün kırsal mahallelerimizde haşere ve sinekle mücadele ediyor. Hakka hizmet halka hizmet ilkesiyle çıktığımız yolumuzda Allah ekiplerimize güç versin. Kısıtlı imkanlarımıza rağmen Kozanımızın kıymetli vatandaşlarına en iyi hizmeti ulaştırmaya gayret gösteriyoruz.” dedi.

Başkan Öztürk, Ağlıboğaz mahallesinde kısa süre içerisinde yağmur suyu drenaj hattı çalışmalarına başlayacaklarını da sözlerine ekledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN