Kozan Belediyespor Futbol Yaz Okulu Sona Erdi

Kozan Belediyespor Futbol Yaz Okulu Sona Erdi

Kozan Belediyesi, Adana Büyükşehir Belediyesi ve Kozan Belediyespor’un birlikte düzenlediği Futbol Yaz Okulu sertifika töreni ile sona erdi.

Kozan Belediyespor tesislerinde yapılan törene Kozan Belediye Başkanı Musa Öztürk, Kozan Belediyesi Başkan Yardımcıları Mustafa Duru, Yaşar Şenöz ve Cengiz Yeşiloğlu, Kozan Belediyespor Kulüp Başkanı Hakan Öztürk ve yönetim kurulu üyeleri ile genç sporcuların aileleri katıldı.

14 Haziran’da başlayan ve 17 Temmuz’da sona eren Futbol Yaz Okulunda 6-10 yaş aralığında 300 civarında sporcuya eğitim verildi. Genç sporcular bir ay süren kursta futbol oyun kuralları ve temel spor ahlakı konularında eğitim aldı, düzenli olarak antrenman yaptı. Yetenekli sporcuların Kozan Belediyespor altyapısında değerlendirileceği belirtildi.

Çocukların yaz tatillerini daha verimli geçirmelerini sağlamak amacıyla Adana Büyükşehir Belediyesi ve Kozan Belediyespor ile birlikte Futbol Yaz Okulu açtıklarını belirten Kozan Belediye Başkanı Musa Öztürk, yavrularını kursa gönderen ailelere teşekkür etti. Özellikle genç sporculara verecekleri desteğin her zaman süreceğini sözlerine ekleyen Başkan Öztürk konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ‘Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim.’ diyor. Sizlere düşen görev bir Türk gencine yakışır şekilde disiplinli, çalışkan, ahlaklı ve güçlü olmaktır. Futbol yaz okulumuzda eğitim gören 300 yavrumuzun arasından çıkacak başarılı sporcular Kozanımızı ve Adanamızı tüm dünyaya tanıtacaktır. İyi sporcu olmak için atacağınız ilk adım disiplinli ve çalışkan olmak, eğitim hayatınızı ihmal etmemektir. Hepinizin sizlere tanınan fırsatları iyi değerlendireceğinize inanıyorum.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Korgeneral Osman Erbaş helikopter kazasında şehit oldu

Başkan Öztürk yaz futbol okuluna verdiği destekten dolayı Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’ye ve kurs hocalarına teşekkür etti. Başkan Öztürk’ün konuşmasının ardından, kursu başarıyla tamamlayan minik sporcuların sertifikalarının ve Kozan Belediyesi’nin hediye ettiği futbol toplarının dağıtımı yapıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın