Kozan Devlet Hastanesi Hizmet Kalitesini Arttırmaya Devam Ediyor

Kozan Devlet Hastanesi Hizmet Kalitesini Arttırmaya Devam Ediyor

28 Eylül 2017’de yapılan son ihale ile Kozan Devlet Hastanesi MR hizmetine kavuşuyor. Vatandaşlarımızın hastalıklarının teşhis ve tedavi aşamasında değerli hekimlerimize çok yardımcı olacak Adana’ya sevkleri azaltacak MR cihazının çok yakında Kozan’ımızın hizmetine sunularak hastalarımızın Adana’ya gitmelerine gerek kalmayacağı belirtildi.

Kozan Devler Hastanesinde böbrek taşı kırma (ESWL) Merkezi, hastane idaresinin yoğun çabaları ve üroloji uzmanlarının katkıları ile 06.11.2017 tarihinde hizmete girmiş ve hasta kabulüne başlamıştır. ESWL (Extracorporeal Shock Wave Lithotripsy) cihazı “Böbrek taşlarının tedavisinde cerrahi mücadeleye gerek duyulmaksızın 2.5 cm’ye kadar olan böbrek taşlarının sadme dalgaları ile parçalanarak 3 mm’den küçük boyutlara getirilerek idrar kanalından atılması sağlanmaktadır. Daha önce böbrek hastaları cihazın yokluğu nedeniyle Adana’ya giderek tedavi olmak zorunda kalırken alınan cihazla birlikte sevklerin de önüne geçilmiş oldu.

Kozan Devlet Hastanesinde oluşturulan Gebe Eğitim Merkezinde konforlu bir ortamda konusunda profesyonel sağlık personeli tarafından gebelik süreci, gebelikte beslenme, anne sütünün önemi, emzirme, doğum, aile planlaması, plates-nefes egzersizleri ile bebek bakımı konularında anne adayları bilgilendirilerek ücretsiz olarak hastalar normal doğuma hazırlanmaktadır.

Yağmurlu ya da sıcak günlerde vatandaşların etkilenmemesi için acil servis önüne koruma amaçlı sundurma yapıldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  SPİNCİLER... BİZ BURADAYIZ, ALABALIKLAR NEREDE... AT ÇEK İLE ALABALIK AVI
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın