Kozan Devlet Hastanesi Kapatılıyor mu?

Kozan Devlet Hastanesi Kapatılıyor mu?

Gün geçmiyor ki Kozan Devlet Hastanesi’nde bir olumsuz haber olmasın.

Artık yerel medya olarak biz yazmaktan, anlatmaktan usandık ama Hastane Yönetimi ısrarla çözüm üretmemekte ve pasif kalmaktadır. Vatandaşlarımız ve sağlık personeli bu olumsuzlukları yaşamak ve katlanmak zorunda mı?

Neden hala Devletin verdiği o hizmet makamlarında alaycı bir tavırla oturmaya ama sadece boş boş oturmaya devam ediyorlar. Şu an ki Hastane idarecilerinin o makamlara gelmesine siyaseten referans olan Milletvekili Tamer Dağlı bu olumsuz gelişmelerle ilgili acaba ne düşünüyor.

Çalışanlar huzursuz. Çünkü Adaletsiz ve Liyakatsız İdareciler mevcut. Vatandaş mağdur muzdarip tedavi olacağı Hekimler tek tek bazende çift çift ilçemizden gidiyorlar. Şimdi de Patoloji Uzmanı Dr. Hasan Şakir Çakmak ve Hemşehrimiz Fekeli yılların tecrübeli hekimi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ali Kol’da da ilçemizden ve hastanemizde ayrılıyorlar. Yerine gelen maalesef doktor yok. Şu an hastane geçici olarak gelen doktorlarla günü kurtarmaya çalışıyor.

Bir muayene olduğunuz doktora maalesef bir daha kontrol muayenesi olamıyorsunuz. Bu çalışanlara mobbing uygulayarak ne yapmaya çalışılıyor. Vatandaş neden cezalandırılıyor…?

Haydi, doktor istifasını verip giderek kurtuluyor ya diğer çalışanların durumu ne olacak. Psikolojileri nereye kadar dayanacak. Hiç mi düşünen yok bu insanları. Bu durumdan hem Ak Parti hem de Milliyetçi Hareket Partisi yani Cumhur İttifakı zarar görmektedir. İlçe Başkanları neden bu olumsuzluğu gündemlerine alıp çözüm yoluna gitmiyorlar. Yoksa hastaneyi içeriden bazı kompleksli yetkisiz yetkililer mi yönetiyor da siyaseti devre dışı bırakıp her şeyi güllük gülistanlık mı anlatıyorlar Referanslarına.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kozan'lı Atletler Sağlık Emekçileri İçin 10 Ocak'ta Kurtuluşa Koşacaklar
Vatandaş, dişinden tırnağından artırarak SSK ve BAĞKUR parası yatırmak için zorlanırken Kozan Devlet Hastanesinden sağlıklı bir sağlık hizmeti alamayacaksa üstüne üstlük özel hastanelere ayrıca fark verecekse Devlet Hastanesinin ne özelliği kalacaktır.

Kısaca Kozan Devlet Hastanesi ne acilen tüm branşlarda Kadrosu Kozan da olacak Uzman Doktor atanmasını heyecanla bekliyoruz. Aksi takdirde gerek hastalar, gerek hastane personeli gerekse siyasetçilerin isteği hastane yönetiminin görevi bırakarak hastaneyi gerçek anlamda yönetecek idarecilere bırakmaları.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın