DOLAR 16,1920 -0.96%
EURO 17,4658 -0.86%
ALTIN 964,40-0,79
BITCOIN 467578-1,78%
Adana
29°

AÇIK

13:06

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Kozan, Işıkkaya Mahallesinde Keklik Salımı Yapıldı
102 okunma

Kozan, Işıkkaya Mahallesinde Keklik Salımı Yapıldı

ABONE OL
29 Haziran 2015 08:49
Kozan, Işıkkaya Mahallesinde Keklik Salımı Yapıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Popülasyonları azalan kınalı kekliklerin çoğalmasını sağlamak av ve yaban hayatını düzenlemek, sürdürülebilir bir av ve yaban hayatını gerçekleştirmek maksadıyla her yıl Orman ve Su İşleri 7. Bölge Müdürlüğü, Adana Şube Müdürlüğümüzce sahalara kanatlı hayvan desteği yapılmaktadır.

Orman ve Su İşleri 7. Bölge Müdürlüğü, Adana Şube Müdürlüğümüzce, Kozan İlçesi Işıkkaya Mahallesinin (Köyü) kınalı keklik popülasyonlarının çoğalması maksadıyla yaşam alanlarına uygun su ve besin ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri sahalara kınalı keklik yerleştirmek amacıyla, İl Av Komisyonumuzca alınan karar neticesinde tespit edilen Kozan İlçesi, Işıkkaya Mahallesindeki saha Merkezi Av Komisyonunca kanatlı hayvan yerleştirilmek üzere ava yasaklanmıştır.

1 (2)

DoğaKoruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğümüzün 2015 Yılı Doğaya Kanatlı Hayvan Yerleştirme Eylem Programı kapsamında Orman ve Su İşleri 7. Bölge Müdürlüğü, Adana Şube Müdürlüğümüze Gaziantep-Erikçe Kanatlı Üretim Merkezi’nden Kozan İlçesi Işıkkaya Mahallesindeki saha için 500 adet Kınalı Keklik tahsisi yapılmıştır.

1 (3)

2015 yılı “Doğaya Kınalı Keklik Yerleştirme Eylem Programı “ kapsamında 26.06.2015 Cuma günü Orman ve Su İşleri 7. Bölge Müdürlüğü,  Adana Şube Müdürü İlhan TAŞ, Kozan Doğa Koruma ve Milli Parklar Şefi Yakup ATICI ve Şeflik Personeli ile yerel avcılar ve halkın katılımıyla düzenlenen törenle,  İlimiz Kozan İlçesi, Işıkkaya Mahallesindeki sahaya 500 adet Kınalı Keklik doğaya bırakılmıştır.

1 (4)

Orman ve Su İşleri 7. Bölge Müdürlüğü, Adana Şube Müdürümüz İlhan TAŞ, yaptığı açıklamada “Kekliklerin popülasyonunun artırılmasında ve korunmasında başta köylülerimiz ve av koruma ekibimiz olmak üzere kolluk kuvvetlerimize de görevler düşüyor” dedi.

1 (5)
“Sahanın av yapmaya kapalı bir bölge olduğunu belirterek en az 3 yıl boyunca av yasağı olacağını ve bu alanda bilinçlendirme çalışmalarımız devam edeceğini” söyledi.

1 (6)


    Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


    HIZLI YORUM YAP

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.