KozanBilgi.Net 15 Yaşında... SİZLERLE BİRLİKTE NİCE 15 YILLARA...

Kozan Kaymakamı Şafak Gürçam KozanBilgi.Net’i Ziyaret Etti

Kozan Kaymakamı Şafak Gürçam KozanBilgi.Net’i Ziyaret Etti

İlçemiz Kozan’da göreve başlar başlamaz aktif ve çalışkan bir mülki amir olarak kendini kısa sürede Kozan halkına sevdiren ve yaptığı nezaket ziyaretleriyle büyük takdir toplayan Kozan Kaymakamı Şafak Gürçam, KozanBilgi.Net’in yayın merkezi olan Gaziköy Mahallesi (Kasabası) na gelerek Genel Yayın Yönetmeni Türkeş Manga’yı ziyaret etti.

KozanBilgi.Net Genel Yayın Yönetmeni Türkeş Manga, Kozan Kaymakamı Şafak Gürçam’a nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederken KozanBilgi.Net’in yayın çizgisi ve işleyişi hakkında bilgilendirme yaparak özellikle bölgemizin konularını içeren önemli bilgiler paylaştı.

Gaziköy’ü çok beğendiğini ve özellikle temizliği karşısında hayran kaldığını belirten Kaymakam Gürçam Gaziköy’de görev yapan Kozan Belediyesi Temizlik İşleri görevlisi Özcan Güllü’yü de tebrik etti.

Sohbette Kozan Kaymakamı Şafak Gürçam’a Anavarza ile ilgili projesi olan Anavarza’yı Balonla Seyahat konusunda bilgilendirme yapan Manga, “Buraya devletimizin acilen sahip çıkması gerekiyor. Bulunan eserler nereye gidiyor belirsiz. Anavarza sit alanı olduğu için her hangi bir tesis yapılamıyor ama kullanılmayan ve boş durumda bulunan Gaziköy Belediye Binası mükemmel bir Anavarza Müzesi olabilir. Gaziköy’e de büyük ekonomik değer katar. Bu konuda Kozan’ın mülki amiri olarak başta zatıaliniz, Kozan Belediye Başkanımız, Kent Konseyi Başkanımız, sivil toplum kuruluşları ve biz basın mensupları olarak artık bir şeyler yapmamız gerekir. Ayrıca daha önceki Kaymakamımız Sayın Avni Oral beye dünyaca ünlü sanatçı merhum Barış Manço’nun çocukları Kozan’a geldiklerinde Barış Manço’nun annesinin memleketi Kozan’da Barış Manço Kültür ve Sanat Müzesi kurulması konusunda girişimlerim oldu. Fakat maalesef sonuçlanmadı bu konuda desteğinizi bekliyorum” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Suriyelilerin Türkiye'ye 10 yıllık maliyeti 45 milyar doları geçti

Kozan Kaymakamı Şafak Gürçam’da belirtilen konularla ilgileneceğini ve gerekli araştırmayı yapacağını belirtti.

KozanBilgi.Net Genel Yayın Yönetmeni Türkeş Manga yapılan güzel ve bilgilendirici sohbetten sonra Gaziköy’den ayrılan Kaymakam Şafak Gürçam’a teşekkür etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın