Kozan Kaymakamlığından COVİD-19 Virüsüne Karşı Dev Proje

Kozan Kaymakamlığından COVİD-19 Virüsüne Karşı Dev Proje

Çin’in Vuhan şehrinde 1 Aralık 2019 tarihinde ortaya çıkan yeni tip korona virüs (COVID-19) hızla dünya genelinde yayılarak küresel bir salgın haline gelmiş, 11 Mart 2020’de Dünya Sağlık Örgütü̈ tarafından pandemi olarak ilan edilmiştir.

COVID-19 yüksek bulaşıcılığı, insan vücudunda kalıcı hasar bırakması, başta yaşlılar ve kronik rahatsızlığı bulanan bireyler olmak üzere insan sağlığı üzerinde hayati tehlikeye sebep olacak etkileri nedeniyle toplum sağlığı için acil müdahale edilmesi gereken bir tehdit haline gelmiştir.

COVID-19 salgını ile mücadeleye katkı sağlayan ve salgının etkilerinin azaltılmasına yönelik

acil çözüm sunan projelerin desteklenmesi amacıyla Çukurova Kalkınma Ajansı, COVID-19 İle Mücadele ve Dayanıklılık Programını duyurmuştur.

KOZAN KAYMAKAMI ŞAFAK GÜRÇAM, KOZAN KAYMAKAMLIĞI OLARAK COVID 19’LA MÜCADELE PROJESİ İLE bu programa başvuru yapıldığını belirtti.

Projenin amacının;

  • Dezenfektan tüneli kurulumu ile COVID-19 salgını ile mücadeleye katkı sağlamak.
  • Korona başta olmak üzere virüs ve bakteri içerikli her türlü salgına karşı önlem almak.
  • Hastalığın yayılmasını önlemek.
  • Ölüm oranlarının yükselmesine engel olmak,
  • Kamu hizmetlerini sürdürmek.
  • Halkın en az zararla bu süreci atlatmasını sağlamak olduğunu söyleyen Kozan Kaymakamı Şafak Gürçam Proje için öngörülen sistemin kaymakamlık, belediye, adliye, kozan ticaret odası, kozan ticaret borsası, hastane, sağlık ocakları, polis ve jandarma karakolları, kendi biriminde hizmet veren kamu kurumları gibi kamu hizmetinin verildiği merkezlerin ana giriş kapısına konulacak 36 adet dezenfektan tüneli ile binaya girmek isteyen vatandaşlımızın tünelden geçerken ortalama 10 saniye 3D alandan fıskiyelerle dezenfektan sıkılarak her yerinin dezenfekte olmasının sağlanacağını sözlerine ekledi.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Pfizer/BioNTech aşısıyla ilgili müthiş sonuç: Yüzde 96 etkili
Kaymakam Gürçam ayrıca insanların sık uğramak zorunda kaldıkları ATM ve toplu taşıma duraklarında ise litrelik 100 adet dezenfektan standı kurulacağını ve proje onaylandığı takdirde hemen uygulamaya konulacağını söyledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın