DOLAR 13,47260.71%
EURO 15,28940.84%
ALTIN 792,100,29
BITCOIN 477204-8,66%
Adana

HAFİF YAĞMUR

13:20

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Kozan Kaymakamlığından Duyurulur…

Kozan Kaymakamlığından Duyurulur…

ABONE OL
01 Eylül 2021 14:41
Kozan Kaymakamlığından Duyurulur…
0

BEĞENDİM

ABONE OL

KOZAN İLÇE MERKEZİNDE BULUNAN İLKOKUL, ORTAOKUL VE LİSE DÜZEYİNDEKİ OKULLARIN ÇEVRESİNDE ALINACAK TEDBİRLERLE İLGİLİ, OKULLA İLİŞİĞİ OLMAYIP OKUL ÇEVRESİNDE TOPLANAN ŞAHISLARIN OKUL ÇEVRESİNDEN UZAKLAŞTIRILMASI VE BUNA UYMAYANLARA İDARİ PARA CEZASI UYGULANMASI HAKKINDA KARAR                                                   

Karar Tarihi :…/08/2021                           

Karar Sayısı  :2021/1                                                                     

Amaç

Madde 1- Kozan ilçe sınırları içerisinde kamu düzeninin sağlanması, özellikle okul çevrelerinde, özel veya resmi öğrenci yurtları çevresinde şiddetin önlenmesi, bu kararla özellikle giriş ve çıkış saatlerinde belirtilen yerlerin çevresinde olması muhtemel kavga, taciz vb. olayların önüne geçilmesi, okulların çevresinde toplanan kişilerin kimlik kontrollerinin yapılarak okul ile ilişiği olmayan, öğrenci ve öğretmenlerin güvenliğini tehdit eden, eğitim ve öğretim hizmetlerinin yürütülmesine engel olan işsiz, güçsüz, boşta gezen kişilerin okul çevrelerinde mekan tutmalarının önüne geçilmesi, bu kişilerden öğrencilerimize gelebilecek her türlü tehdit ve tehlikenin engellenmesi, uyuşturucu satıcılarının asıl hedefinin gençlerimiz olduğu hususu dikkate alınarak okul çevrelerinde uyuşturucu ile mücadele yapılması, yasa dışı faaliyet gösteren ideolojik ve bölücü örgütlerin gençlerimizi kandırmalarının engellenmesi amaçlanmaktadır.

Kapsam

Madde 2- Bu karar Kozan ilçe sınırları içerisinde bulunan ilkokul, ortaokul, lise düzeyindeki okulların, özel veya resmi öğrenci yurtlarının önlerini ve belirtilen yerlerin çevresinin 100 metre uzağını kapsar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Başkan Özgan: “Toplu İş Sözleşmemiz Hayırlı Olsun”

Dayanak

Madde 3- Bu karar 10.06.1949 tarihli 5442 Sayılı İl İdaresi Kanununun 11/ C ve 66. maddesi, 5326 Sayılı Kabahatler Kanununun 32. maddesi ile İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğünün 19/08/2021 tarih ve 31311769-45202-(32065) sayılı “2021-2022 Yılı Eğitim-Öğretim Döneminde Okullar ve Çevresinde Alınacak Güvenlik Tedbirleri” konulu talimatları gereğince hazırlanmıştır.

Tanımlar

Madde 4-Bu kararda geçen;

Okul                        :Her türlü eğitim ve öğretimin toplu yapıldığı yere

Okul Bahçesi        :Her türlü eğitim ve öğretimin yapıldığı binanın iç kapısından, dış bahçe   kapısına kadar olan  açık alanı.

Okul Çevresi         :Okul dış bahçe duvarının çevresinden başlayarak 100 metre uzağındaki alanı ifade eder.

Özel-Resmi Yurt  :Özel veya resmi öğrencilerin yatılı olarak kaldığı yer.

Yurt  Çevresi         :Yurt çevresinden başlayarak 100 metre uzağındaki  alanı ifade eder.

Genel Esaslar

Madde 5- Bu kapsamda aşağıda belirtilen tedbirler alınmıştır.

a) İlköğretim ve lise düzeyindeki okulların çevresinde, bahçesinde veya okul dış kapısı önünde, öğrenci yurtları çevresinde, bahçesinde veya dış kapısı önünde; okul öğrencisi olmayan, belirtilen yerlerle ilişiği bulunmayan ve öğrenci velisi olmayan şahıslar bulundurulmayacaktır.

b) Öğrencilerin şiddet içeren olaylardan, madde bağımlılığı ve diğer zararlı alışkanlıklardan, ruhsal, bedensel ve cinsel yönden etkileyecek müstehcen neşriyat ve diğer olumsuz unsurlardan, yasa dışı örgütsel ve ideolojik faaliyetlerden korunması için belirtilen yerler ile ilişiği olmayan işsiz, güçsüz, boşta gezen, durumundan şüphelenilen kişilerin bahse konu yerleri ve çevresini mesken tutmaları önlenecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Cumhurbaşkanı Erdoğan: San Salvador’a büyükelçilik açılması talimatını verdim

c) Ayrıca okulların çevresinde, bahçesinde veya okul dış kapısı önünde; okul öğrencisi olup ( sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerde bulunan öğrenciler hariç) mazereti olmaksızın ders saatinin dışında öğrenci veya şahısların bulunmasına izin verilmeyecektir.

d) Okulların açık olduğu dönemlerde okul saatlerinde öğrencilerin okul kıyafeti ile internet kafe, oyun salonları ve vb. yerlere girmesine izin verilmeyecektir.

Cezai Hükümleri

Madde 6- 5. Maddenin ( a ) ve ( b ) bendinde alınan kararlara uymayanlar hakkında; 5442 Sayılı İl İdaresi Kanununun 66. maddesi, 5326 sayılı Kabahatler Kanununun 32. maddesinin 1. fıkrası gereğince yasal işlem yapılacaktır.

Yürürlük

Madde 7- Bu karar yayımı tarihinden itibaren yürürlüğe girer ve 2021- 2022 Eğitim ve Öğretim döneminde geçerlidir.

Yürütme

Madde 8- Bu kararı Kozan Kaymakamlığı yürütür.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

hiltonbet