Kozan Müftülüğü Hizmet İçi Eğitim Kurslarında Başarılı Kursiyerlere Sertifika Verildi

Kozan Müftülüğü Hizmet İçi Eğitim Kurslarında Başarılı Kursiyerlere Sertifika Verildi

DSC00497

Kozan İlçe Müftülüğü, Diyanet İşleri Başkanlığı, Din Eğitimi Dairesi Başkanlığı’nın programları çerçevesinde, İlçede yaygın din eğitimi kapsamında yürütülen Kur’an-ı Kerimi güzel okuma, hizmetlerin etkinlik ve verimliliğinin artırılması ve hizmet kalitesinin yükseltilmesi amacıyla müftülüğümüz toplantı salonunda gerçekleştirilen Hizmet içi Eğitim Kurslarında ders gören 20 bayan kursiyer eğitimini tamamlamasının ardından sertifikaları  Kozan İlçe Müftüsü Bilal BAŞOĞLU tarafından takdim edildi.

Kursiyer öğreticilere, Kozan İlçe Müftüsü Bilal BAŞOĞLU ile İlçe Vaize’lerinden Emine AKTAŞ ve Hatice AVCI tarafından, Din hizmetlerinde Kur’an Kursu öğreticiliğinin önemi, Kur’an-ı Kerim’i doğru okumanın önemi, Kur’an öğretiminde kur sisteminin uygulanışı, yetişkin eğitiminde temel özellikler, ezber, tecvid, dualar ve konularında eğitim verildi.

Seminerin kendileri açısından çok faydalı geçtiğini ifade eden kursiyerler bu tür seminerlerin periyodik olarak yapılmasının yararlı olacağını belirterek memnuniyetlerini dile getirdiler. İlçe Müftümüz Bilal BAŞOĞLU bu kursların yıl boyu belirli aralıklarla devam edeceğini ve tüm personelin bu kurslarda eğitim alacağını vurguladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN