DOLAR 15,9730 0.18%
EURO 16,8203 0.64%
ALTIN 931,410,15
BITCOIN 464988-2,14%
Adana
24°

PARÇALI AZ BULUTLU

13:05

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Kozan Müftülüğü Tarafından Kutlu Doğum Anısına Gaziköy İlkokuluna Ağaç dikildi

Kozan Müftülüğü Tarafından Kutlu Doğum Anısına Gaziköy İlkokuluna Ağaç dikildi

ABONE OL
09 Nisan 2015 17:50
Kozan Müftülüğü Tarafından Kutlu Doğum Anısına Gaziköy İlkokuluna Ağaç dikildi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kozan Müftülük Personeli, KozanBilgi.Net Genel Yayın Yönetmeni Türkeş Manga’yı Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında ziyaret ederek KozanBilgi.Net’e teşekkür ettiler.

Günün anısına Gaziköy Merkez Camisine dikilmek üzere bir fıstık çamı gönderen Kozan Müftüsü Bilal Başoğlu’nun selamlarıyla müftülük personeli camiye ağacı dikmek istediler.

KozanBilgi.Net Genel Yayın Yönetmeni Türkeş Manga, “Maalesef, dernek yönetimi ağacın ne olduğunu, ağaç sevgisini bilmezler. Zaten bir ağaç yüzünden ben onlarla kavgalık oldum. Şimdi ekerseniz yine Türkeş Manga diktiriyor diye karşı çıkarlar. Önce dernek başkanıyla görüşün, izin alın müsade ederlerse dikersiniz” dedi.

DSCF1662

Daha sonra dernek başkanı Nizami Aykan’la görüşen Kozan Müftülüğü personeli hayal kırıklığına uğradılar.

DSCF1666

Dernek Başkanı Nizami Aykan ve şaban Hocaoğlu tarafından tepkiyle karşılanan müftülük personeline ağaç dikmeleri engellendi.

DSCF1667

Gaziköy sakinlerinden şaban Hocaoğlu, Müftülük Personeline çirkin bir şekilde “Sizi kışkırtan var. Camiye ağaç dikin diye birileri sizi kışkırtıyor bunun kim olduğunu biliyoruz, biz camideki ağacı kestik bir daha ektirmeyiz” dedi.

DSCF1668

Olayın büyümesi sonucunda Türkeş Manga müftülük personeline “Bu kadar duyarsız insanların olduğu bir yere ağaç dikmenin bir anlamı olmaz. Madem dikeceksiniz gelin ilkokulun bahçesine birlikte dikelim. Sevap işlemek, iyilik yapmak her insana nasip, kısmet olmaz. Bu insanlar Gaziköyü yıllarca bitiren insanlar. Benim adımı alçakça kullanıp kışkırtıyor diyen kişiler Gaziköy İlkokulunun kullandığı hazine tarlasını ne yaptılar, önce onun hesabını versin. Hiç dönüp arkalarına bakmıyorlar. Gaziköy ne halden ne hale geldi. Bu köy için yaptıkları, diktikleri bir dikili taşları varsa, insanlara yaptıkları bir hayır hasenat varsa onu anlatsınlar.” dedi.

DSCF1669

Daha sonra Kozan Müftülük Personeliyle Gaziköy İlkokulunda belirlenen bir alana Kozan Müftüsü Bilal Başoğlu’nun gönderdiği çam fidanı dikildi.

DSCF1664

Başta Kozan İlçe Müftüsü Bilal Başoğlu’na, Zafer Camisi İmam Hatibi İhsan Temirtaş’a, Zeynep Hatun Camisi İmam Hatibi Ramazan Yaşar Erol’a, Dibek Ali Camisi İmam Hatibi Mehmet Karaköse’ye, Hastane Camisi İmam Hatibi Bekir Kurt’a, Şevki Paşa Camii İmam Hatibi Murtaza Aktaş’a, Hal Camisi İmam Hatibi Ahmet Temirtaş’a ve Gaziköy Merkez Camisi İmam Hatibi Zeynel Kurt’a teşekkür ediyoruz.

DSCF1663


    Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


    HIZLI YORUM YAP

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.