Kozan'ımızın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılı kutlu olsun!

Kozan Müftülüğünden Anlamlı Bir İftar Programı

Kozan Müftülüğünden Anlamlı Bir İftar Programı

Diyanet İşleri Başkanlığının 2015 Ramazan Ayı Teması kapsamında “VAKİT İYİLİK VAKTİ BU RAMAZAN VE HER ZAMAN” sloganıyla yola çıkan Kozan İlçe Müftülüğü Kozan’da yaşayan Suriyeli göçmenlere 08/07/2015 tarihinde iftar programı düzenledi.

Bu yıl ikincisi düzenlenen iftar programına yaklaşık 300 Suriyeli din kardeşimiz, merkez din görevlileri ve basın mensupları katıldı.

kozan müftülüğü iftar programı 1

İftar programı Bağlar Camii İmam-hatibi Hüseyin Temirtaş’ın Kur’anı Kerim tilaveti ve ardından Kozan İlçe Müftüsü Bilal Başoğlu’nun konuşmasıyla başladı.

111

İlçe Müftüsü Bilal Başoğlu konuşmasında şunları söyledi: “Öncelikle Ramazanınız mübarek olsun diyor ve davetimize icabet ettiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Ramazan günahların yanması, ramazan yardımlaşma, ramazan kaynaşma, ramazan iyilik etme, kucaklaşma zamanıdır. Ashab-ı Kiram’ın Ensar ve Muhacir anlayışıyla yaptığı güzelliği tam olarak yaşatamıyoruz. Ama hiç değilse onları anacak ve onları hatırlatacak bu organizasyonları yapalım istedik.

kozan müftülüğü iftar programı 8

Oruç tutması yasaklanan, oruç tuttuğu için canından olan Doğu Türkistanlı kardeşlerimizin de bayrağını duvara asarak onları da hatırlamak ve hatırlatmak istedim.” diyerek programın hazırlanmasında emeği geçen herkese ve tüm misafirlere teşekkür ederek konuşmasını bitirdi.

kozan müftülüğü iftar programı 2

Suriyeli misafirlerin yapmış olduğu iftar duasıyla oruçlar açıldı. İftara katılan Suriyeli mültecilerle yapılan röportajda;  Kozanı ve Kozan halkını çok sevdiklerini, Kozanlıların maddi ve manevi yönden kendilerini hiç yalnız bırakmadıklarını belirttiler. Ayrıca, bu iftar programını düzenleyen Kozan Müftülüğüne de teşekkür ettiler.

kozan müftülüğü iftar programı 10

Düzenlenen iftar programı akşam namazının kılınması akabinde sona erdi.

kozan müftülüğü iftar programı 3

kozan müftülüğü iftar programı 4

kozan müftülüğü iftar programı 5

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN