KozanBilgi.Net 15 Yaşında... SİZLERLE BİRLİKTE NİCE 15 YILLARA...

Kozan Tema’dan Kaymakam Avni Oral’a ziyaret

Kozan Tema’dan Kaymakam Avni Oral’a ziyaret

Kozan Tema, Kaymakam Avni Oral’ı makamında ziyaret etti.

Türkiye Erozyonla Mücadele Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı (TEMA) Kozan İlçe Sorumluluğu Kozan Kaymakamı Avni Oral’ı makamında ziyaret etti.

Yapılan ziyarette Tema Vakfı’nın çalışmaları hakkında Kaymakam Avni Oral’a bilgi verildi. Tema Kozan İlçe Sorumlusu Derya Deniz, ilçede toplamda 16 farklı sınıfta Tema Eğitim Proğramlarını yürüttüklerini belirtti. “Tema Vakfı’nın, toplumda çevre ve doğa bilincinin artmasına yönelik gerçekleştirdiği etkinlik ve eğitim proğramları yanında ağaçlandırma çalışmaları da yer almaktadır. Çevre ve doğa bilincine sahip ekolojik okur yazar oranının artması yönünde çalışmalar kapsamında eğitimler ve konferanslar vermektedir. Bu amaçla Milli Eğitim Bakanlığı ile ortaklaşa projeler gerçekleştirerek okullarda öğrencilere doğa eğitimleri verilmesini sağlamaktadır.” dedi. Kozan halkının vakıflarına olan ilgisinden gayet memnun olduklarını belirten Deniz teklifte bulundukları hemen herkesin Tema Gönüllüsü olduğunu, bir çok kişinin de teklifte dahi bulunmadan Tema Gönüllüsü olmak için kendilerine başvurmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Kaymakam Avni Oral ise Kozan’ın doğal güzellik ve yeşil alan olarak çok şanslı bir ilçe olduğunu dile getirdi. Tema’nın sadece ağaç diken bir vakıf olduğu gibi eksik bir algının olduğunu ifade eden Oral Tema Vakfı’nın bundan ziyade toplumda çevre ve doğa bilincinin gelişmesi adına önemli çalışmalar yaptığını belirtti. Kozan’ın doğal güzelliklerini korumak ve daha yaşanılabilir bir yer olmasına katkı sağlamak adına bu güzelliklerin korunması ve daha da ileriye götürülmesi anlamında yapılacak çalışmalara destek olacaklarını ifade etti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  DEVA Kurucular Kurulu Üyesi Yıldırım kesin ihraç istemiyle disipline sevk edildi

Ziyaretin sonunda Kaymakam Avni Oral’a Tema Yeşil Yaprak Rozeti takıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın