KozanBilgi.Net 15 Yaşında... SİZLERLE BİRLİKTE NİCE 15 YILLARA...

Kozan Tema’dan öğrencilere konferans

Kozan Tema’dan öğrencilere konferans

Kozan Tema, Çukurova Koleji öğrencilerine “Biyolojik Çeşitlilik” ve “Ekosistem” konulu konferans verdi.

Tema Vakfı Kozan İlçe Sorumlusu Derya Deniz tarafından verilen konferansta biyolojik çeşitlilik ve ekosistem kavramları sunular eşliğinde aktarılarak bunların önemi üzerinde duruldu.

Dünya üzerindeki tüm canlıların biyolojik çeşitliliği oluşturduğunu ve ekosistem için her birinin bir görevi olduğunu vurgulayan Deniz, biyolojik çeşitliliğin insanlar için neden önemli olduğunu anlattı. Çevre kirliliği, bilinçsiz tarım uygulamaları, iklim değişikliği gibi etkenler yüzünden biyolojik çeşitliliğin, yani canlı türlerinin sayılarının ve soylarının azalmaya devam ettiği ve bir çok türün yok olduğu yada yok olma riski ile karşı karşıya olduğunu belirtti. Doğanın insanlar olmadan da yaşamını devam ettirebileceğini fakat doğa olmadan insanların yaşamını devam ettiremeyeceğini belirten Deniz, bireysel olarak türlerin korunmasına nasıl katkı sağlayabilecekleri hakkında öğrencilere bilgiler verdi.

Doğanın ve canlı türlerinin korunmasına katkı sağlamak adına tüketim alışkanlıklarımıza dikkat ederek daha tutumlu ve daha az tüketen bir hayat tarzı benimsenmesi gerektiğine değindi. Çevremizin ve doğanın, her gün yürüyerek geçtiğimiz yollardaki biyolojik türlerin, ağaçların kuşların ve diğer canlıların farkına vararak bunları incelemeliyiz ve onlar hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak için araştırma yapmalıyız dedi.

Çocukların gösterdikleri ilgiden memnun olan Tema İlçe Sorumlusu Derya Deniz, Çukurova Koleji idarecileri öğretmenleri ve öğrencilerine teşekkür etti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  TÜSİKON’dan Vali Elban’a ziyaret
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın