KozanBilgi.Net
Kozan Vakıflar Bankasından Emekli Vatandaşlara Maaş İşkencesi
Sosyal Medyada Paylaş
27 Temmuz 2020
TÜRKEŞ MANGA

Kozan Vakıflar Bankasından Emekli Vatandaşlara Maaş İşkencesi

Vakıflar Bankası Kozan Şubesinde emekli vatandaşlar her ay maaş günleri geldiğinde büyük sıkıntı çekiyorlar.

Sabah erken saatlerde banka ATM’sine gelen vatandaşlar ATM’lere para yüklenmemesi nedeniyle saatlerce beklemek zorunda kalıyorlar.

Kurban Bayramının yaklaşmasıyla birlikte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tüm emeklilerimizin maaşlarını ve bayram ikramiyelerini yatırdık. İki defa bankamatik sırasına girmesinler diye maaşlarıyla beraber tek seferde yatırdık demesine rağmen Kozan’daki banka şubelerinin emeklinin maaşlarını aksatma ve zorlama gibi yollara başvurarak emeklinin paralarını repoda kullandıkları gündeme geliyor.

Konuyu gündeme getiren ve emekli vatandaşların sesi olan KozanBilgi.Net Genel Yayın Yönetmeni Türkeş Manga konu ile ilgili olarak Kozan Kaymakamlığını telefonla arayarak bilgilendirme yapıp vatandaşın her ay yaşadığı mağduriyetin giderilmesi sorumluların uyarılmasını istedi.

KozanBilgi.Net Genel Yayın Yönetmeni Türkeş Manga birçok yaşlı emekli vatandaşımız çevre köylerden maaşlarını ve bayram ikramiyelerini, almaya gelirken ATM’lerde para olmamasının yanı sıra günlük para çekiminin 1.400 TL’ye düşürülmesi nedeniyle Corona salgınının yaşandığı ortamlarda emekli vatandaşlarımız parasının kalan kısmını çekmek için bir gün sonra tekrar banka kuyruğuna girmek zorunda kalıyorlar. Manga açıklamasında “Madem Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan maaşları ve bayram ikramiyelerini iki defa kalabalık içinde beklemesinler diye tek seferde alsınlar diyor peki bu bankalar neden vatandaşın maaşını tek çekim yaptırmayıp bir sonraki güne öbırakıyorlar. Vatandaşı oyuncak gibi mi görüyorlar. Yazıklar olsun” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Ardahan Üniversitesi Rektörü 9 makamı birden üstlendi

Manga açıklamasının sonunda maaş çilesi ile ilgili olarak bankadaki beyler içeride son sistem klimaların altında üşüye üşüye otururken dışarıda cehennem sıcağı altında sıra bekleyen yaşlı insanlarımızın çektikleri ızdırabı görsünler ellerini vicdanlarına götürsünler. Vakıflar Bankası Genel Müdürlüğünün ve konuyla ilgili olarak hakkını arayamayan vatandaşlarımızın sorunlarıyla ilgilenmesi gereken her kesin dikkatine sunuyorum dedi.
Facebook Yorumları

Tüm Hakları Saklıdır © Copyright © 2006-2021 KozanBilgi.Net - İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni: Türkeş MANGA