Kozan’a Doğalgaz Boru Hattı Döşeniyor

Kozan’a Doğalgaz Boru Hattı Döşeniyor

KOZAN’A DOĞALGAZ İÇİN İLK KAZMA VURULDU

Kozan Belediyesi ile Aksa Gaz Dağıtım A.Ş. firması tarafından yapılan protokol kapsamında, doğalgaz boru döşeme çalışmaları Tufanpaşa Mahallesi Hasan Basri Demirci Bulvarından başlatıldı.

Çalışmaları yerinde inceleyen Kozan Belediye Başkanı Musa Öztürk yönetime geldikleri günden itibaren takipçisi oldukları Kozan’a doğalgaz kazandırma çalışmalarının meyvesini vermeye başladığını söyledi. Belediye Başkanı Musa Öztürk, “Halkımıza ne söz verdiysek hepsini etap etap yapmaktayız ve yapacağız. Belediye Meclisinde de AK Partili ve MHP’li meclis üyesi arkadaşlarımızın bize vermiş olduğu yetki ile geçtiğimiz yıl Aksa Gaz ile oturup protokolünü yapmıştık. Dün itibarıyla Aksa Gaz’ın vermiş olduğu taşeron firma Kozan’ımıza gelerek ilk olarak Hasan demirci bulvarından doğalgaz boru hattı döşeme çalışmasına başladılar.” dedi.

ÇALIŞMA ÜÇ ETAP HALİNDE YAPILAÇAK
Çalışmanın üç etap halinde gerçekleşeceğini belirten Başkan Öztürk, “Çalışmanın birinci etabı dokuzuncu aya kadar 22 km’lik bir alana borular döşenip aboneler kayıt olacak ve 22 km’lik bir alan bu işten ilk olarak nasibini alacak. Diğer 2 etap ise iki yıl içerisinde tamamlanacak. Üç sene içerisinde Kozan inşallah Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi muasır medeniyete ulaşacak ve Kozan’da bundan nasibini alacak bilhassa hanım kardeşlerimizde yemek yaparken tüp bitti demeyecek. Bizde bunun gayreti içerisindeyiz.” diye konuştu.

DOĞAL GAZ MEDENİYET VE UYGARLIK DEMEKTİR
Başkan Öztürk, “Doğalgaz medeniyet ve uygarlık demektir. Bu yatırım sayesinde hem vatandaşımızın bütçesi kar edecek hem de özellikle kış aylarındaki hava kirliliğinin önüne geçilecek. Çevreci, ekonomik bir yakıt olan doğalgazın Kozan’ımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kozan’da Defineciler Binlerce Yıllık Kültürel Varlıkları Talan EttilerBAŞKANIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUZ
Tufanpaşa Mahallesi Muhtarı Nuh Çolak ise, “Özellikle Belediye Başkanımız Sayın Musa Öztürk’e teşekkür ediyorum. Kozan’ımıza vermiş olduğu sözleri imkânlar ölçüsünde Karınca kaderince tek tek yerine getiriyor. Başkanımız seçimlerde doğalgaz için söz vermişti. Bugün ise doğalgaz için çalışmalar başlatıldı. Kendisine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın