KozanBilgi.Net Kültürümüze Sahip Çıkıyor – 2

KozanBilgi.Net Kültürümüze Sahip Çıkıyor – 2

KozanBilgi.Net, 7 nci yaş günü nedeniyle yöremiz sanatçılarından şiirlerini kitap olarak bastırma imkânı olmayan şairlerin ellerinden tutmaya devam ediyor.

Anavarzalı şair Gürbüz Ali Güvenç’in “Anavarza’da Güneş doğarken” isimli kitabının tüm baskı işlemlerini ücretsiz olarak yapıp teslim eden KozanBilgi.Net Genel Yayın Yönetmeni Türkeş Manga, yine Anavarza’lı şairlerden Ozan Sarı Kılıç’ın şiirlerini kitap haline getirerek Ozan Sarı Kılıç’a teslim etti.

TurkesManga_20130207131425

Kitaplarına kavuşurken duygulanan Ozan Sarı Kılıç, “Türkeş Beye çok teşekkür ediyorum. Bizim sesimizi duydu ve bizim için ölmez bir eser bıraktı. İmkânım olmadığı için kağıt üzerine yıllarca karaladığım, duygularımı döktüğüm şiirlerimi Türkeş Hocam toplayarak bir kitap haline getirip bizlere armağan etti. Bu gerçekten anlatılması imkânsız bir duygu” dedi.

TurkesManga_20130207131454

KozanBilgi.Net Genel Yayın Yönetmeni Türkeş Manga “Gürbüz Ali Kılıç ve Ozan Sarı Kılıç bizim yöremizin değerli şairleridir. Şairler toplumun düşüncelerini, duygularını, özlemlerini duygu yüklü mısralara dökerler. Anavarza’da iki tane bu şekilde imkânı olmayan şairimizin olduğunu önceden beri biliyordum. Bu insanlara kimse bu zamana kadar sahip çıkmadı. Onları KozanBilgi.Net’in yedinci yaşında anlam katan bir hediye ile sevindirmek istedim. Gönül tüm şairlerimize, sanatçılarımıza destek olmak ister ama her şey sonuçta imkân meselesi. İnşallah bizler örnek olup bizden sonra Kozan’ın varlıklı iş adamları, siyasetçileri, bürokratları  ve diğer basın kuruluşları da ilçemiz Kozan’daki sanatçılarımızı imkanları doğrultusunda ellerinden tutarlar.

TurkesManga_20130207131526

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın