KozanBilgi.Net “Şehitlerimize Saygı – mahalleler Arası Futbol Turnuvası” Başlıyor

KozanBilgi.Net “Şehitlerimize Saygı – mahalleler Arası Futbol Turnuvası” Başlıyor

Bölgemizin en büyük haber sitesi KozanBilgi.Net tarafından organize edilen KozanBilgi.Net “Şehitlerimize Saygı – Mahalleler Arası Futbol Turnuvası” 22 Ağustos Çarşamba günü saat 16.30’da Gaziköy Futbol Stadında ilçemiz Kozan’a bağlı Çukurören Mahallesi ile Kamışoba Mahallesi’nin maçları ile başlayacak. Havaların çok sıcak olması nedeniyle 30 dakikalık 2 devre halinde yapılacak ilk maçtan sonra saat 18.00’de Gaziköy Mahallesi ile Ceyhan ilçesine bağlı olan Akdam Mahallesinin mücadelesi ilk günü noktalayacak.

23 Ağustos Perşembe günü yapılacak olan Ayşehoca – Hamamköyü ve Hacıbeyli – Gaziköy Sanayi Spor müsabakalarının ardından ilk turda başarılı olan takımlar 24 Ağustos Cuma günü final maçına çıkarak şampiyonu belirleyecekler.

Sekiz mahalle takımının katıldığı turnuvanın sonunda yapılacak final töreninde bölgemizdeki şehitlerimizin anısına Kur’an-ı Kerim okutularak. Turnuvaya katılacak şehit ailelerine KozanBilgi.Net tarafından “Şükran Belgesi” verilecek.

Şampiyon olacak mahallenin takımı KozanBilgi.Net’in kupasını alırken Gaziköylü iş adamlarından Yılancıoğlu Tarım’ın sahibi Hasan Yılancıoğlu tarafından yaptırılan madalyalar da şampiyon futbolculara dağıtılacak.

Bölgemizde 30 yılı aşkın bir süredir futbol turnuvalarının düzenlenmediğini belirten turnuvayı hazırlayan KozanBilgi.Net Genel Yayın Yönetmeni Türkeş Manga “Yaklaşık on yıl kadar önce dönemin kaymakamı Sayın İzzettin Sevgili’ye gençlerimizin kaynaşmaları, uyuşturucu, madde bağımlılığı gibi kötü alışkanlıklarda uzak kalmaları, enerjilerini sporla motive etmeleri için ricada bulunduğum futbol sahamız özel idareye yaptırıldı. Maalesef yanlış yönetimler nedeniyle bu sahada on yıldan bu yana tek bir maç yapılmasına izin verilmedi. Bu sahanın yapılmasına öncülük eden birisi olarak kullanılmasına da vesile olmak ve gençlerimizin kendilerine ait olan futbol sahalarını onlara teslim etmek istedim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Takdir Yüce Türk Adaletinindir..
Turnuvamızın anlamını da bölgemizdeki şehadet mertebesine ulaşmış olan kahramanlarımızın anısına ithaf etmek istedim. Büyükşehir 3. Bölge Müdürü Sayın Kürşat Sedefoğlu’na teşekkür ediyorum. Fakat maalesef gençlerin yanında olması gereken ve onların elinden tutması gereken kurumların desteğini göremedik. Kendi imkanlarımızla, genç kardeşlerimizin gayretleri ile geleneksel hale getireceğimiz turnuvamızın ilkini bu gün başlatacağız. Gençlerimize ve tüm mahallelerimize hayırlı olsun. Turnuvamıza tüm sporseverleri davet ediyorum” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın