KozanBilgi.Net’den Müftü Karaca’ya Hoşgeldiniz Ziyareti

KozanBilgi.Net’den Müftü Karaca’ya Hoşgeldiniz Ziyareti

KozanBilgi.Net Genel Yayın Yönetmeni Türkeş Manga Kozan’ın yeni müftüsü Celil Karaca’ya nezaket ziyaretinde bulundu.

Beraberinde Gaziköy Merkez Camisi Koruma ve Yaşatma Dernek Başkanı Nizami Aykan ve cami cemaatiyle birlikte hoş geldin ziyaretinde bulunan Manga, müftü Celil Karaca’ya başarılar dilerken merkezi sistemde okunan ezan için kıraatı ve sesi iyi olan kişilerin ezanı okutulması konusunda ricada bulundu.

Türkeş Manga ayrıca Gaziköy Merkez camisinin zamanında D sınıfı olarak tanımlandığını bunun C sınıfına dönüştürülmesini ve Gaziköyün hakkı olan müezzin kadrosunun tanımlanmasını istedi. Manga eski müftülerden bunu defalarca rica ettiğini fakat maalesef ilgilenmediklerini belirtirken yeni müftüden bu konuda duyarlı olmasını istedi.

KOZAN İLÇE MÜFTÜSÜ CELİL KARACA KİMDİR?

967 yılında TOKAT ili, Artova ilçesine bağlı Boyunpınar Köyünde dünyaya geldi. İlkokulu Tokat merkezde bitirdi. 1985 yılında Tokat İmam Hatip Lisesinden mezun olduktan sonra 22.5.1986 yılında Diyarbakır ili Ergani ilçesinde Aday İmam Hatip olarak göreve başladı.

Aynı yıl Tokat ili Artova ilçesi Alanyurt köyüne Kuran Kursu Öğreticisi olarak naklen atanan Celil Karaca, 1989 yılında Tokat ili Almus Merkez Yatılı Erkek Kur’an Kursu Öğreticiliğine atandı.

1992 yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Meslek Yüksek Okulunu kazanması nedeni İle İstanbul ili Kadıköy ilçesi Mimar Sinan Camii İmam Hatipliğine naklen atandı.

1997 yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun oldu. Sırasıyla 1998-2000 Tunceli ili Nazimiye ilçesinde, Erzincan ili Tercan ilçesinde 2000–2003 yıllarında, Aydın ili Didim ilçesinde 2003 -2011 tarihlerinde görev yapan Karaca, 2011-2018 tarihleri arasında Antalya Muratpaşa ilçesinde İlçe Müftüsü olarak görev yaptı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Pfizer/BioNTech aşısıyla ilgili müthiş sonuç: Yüzde 96 etkili

03.08.2018 tarihinde Adana Kozan Müftülüğü görevine başlayan Karaca evli ve 4 çocuk babasıdır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın