KozanBilgi.Net’in Şehitlerimize Saygı Futbol Turnuvası Sona Erdi: Şampiyon Akdam

KozanBilgi.Net’in Şehitlerimize Saygı Futbol Turnuvası Sona Erdi: Şampiyon Akdam

KozanBilgi.Net Genel Yayın Yönetmeni Türkeş Manga tarafından düzenlenen ve kurban bayramı süresince Gaziköy Futbol Sahasında devam eden müsabakalar dün oynanan Ceyhan/Akdam Mahallesi ile Hacıbeyli Mahallesi arasında oynan karşılaşmayla sona erdi.

Vatani görevleri sırasında şehadet mertebesine erişen Gaziköy bölgesindeki 12 kahraman şehidimiz ve tüm şehitlerimizin anısına gerçekleştirilen turnuvaya maçların bayram süresinde yapılması nedeniyle sınırlı sayıda mahalle alınmasına rağmen çok sayıda mahalle gençleri bir daha ki turnuvada şimdiden yer almak istediklerini belirttiler.

Turnuvanın ilk gününde oynanan müsabakalarda Çukurören Mahallesi Kamışoba Mahallesini 3-1 yenerken Ceyhan Akdam Mahallesi ise Gaziköy Mahallesini 5-3 yenerek yarı finale katılan ilk takımlar oldular.

İkinci günde yapılan maçlarda ise Ayşehoca Mahallesi Hamamköyü Merkez mahallesini 5-3 yenerken Hacıbeyli Mahallesi Gaziköy Sanayi Sporu 4-1 yenerek yarı finale katılan diğer takımlar arasında yerlerini aldılar.
24 Ağustos 2018 Cuma günü akşam saat 16.30 da başlayan yarı final maçlarında Hacıbeyli Mahallesi Çukurören Mahallesini 3-1 yenerken Ceyhan Akdam Mahallesi rakibi Ayşehoca Mahallesini 7-1 lik skorla eleyerek finale çıkacak takımlar oldular.

25 Ağustos 2018 Cumartesi günü akşamı saat 18.00’de Hamamköyü Mahallesi İmam Hatibi Mehmet Mücahit Gelebek tarafından şehitlerimizin ruhlarına okunan Kur’an-ı Kerimden sonra oynanan final maçında Ceyhan Akdam Mahallesi rakibi Ayşehoca Hoca Mahallesini 5-2 yenerek KozanBilgi.Net’in şampiyonluk kupasını almaya hak kazandı.

Müsabakayı yöneten hakem Ozan Özdoğan maçı bitirdikten sonra sahaya girerek hakeme müdahalede bulunmak isteyen bir kişi Jandarma tarafından engellendi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  MEB duyurdu! 3 gün uzaktan eğitime ara veriliyor

Şampiyon Akdam Mahallesi sporcularını ve turnuvaya katılan tüm takımları tebrik eden KozanBilgi.Net Genel Yayın Yönetmeni Türkeş Manga şampiyonluk kupasını Akdam Spor teknik direktörü Mustafa Sarıkol’a teslim ederken bir konuşma yaptı.

Manga yaptığı konuşmasında;

“Yaklaşık on yıl kadar önce dönemin kaymakamı Sayın İzzettin Sevgili’ye bu futbol sahasının yapılması için ricada bulundum. Sayın kaymakamımız çok güzel bir futbol sahasını özel idare müdürlüğüne yaptırarak Gaziköy Belediyesine devretti. Fakat maalesef bu zamana kadar gençlerimiz burada tek bir maç dahi yapamadılar. Şimdi ben burada örnek bir çalışmaya imza attım. Gençlerimize bu sahayı yıllarca kazandıramayan “Uyuşturucu kullanmayın, bağımlı olmayın, toplum için iyi bireyler olun” diyen fakat onlara hiç bir zaman imkan sağlamayan yöneticilerimiz bundan sonra inşallah ellerini vicdanlarına koyarak bu futbol sahasının bakımını yaparlar ve tüm mahallelerin kullanabilecekleri bir alan haline getirirler.

Bu turnuva bölgemizdeki gençlerimize yeniden bir umut olurken üzüldüğüm tek şey turnuvaya davet ettiğim ve genç kardeşlerimizin büyük bir umutla destek olacaklarına inandıkları protokol üyelerinden maalesef tek bir katılımın olmadığı gibi bir mesaj bile gönderemediler. Gençlerimize umut veremediler.

Turnuvaya katılan tüm genç kardeşlerimize, maçları yöneten kıymetli hakemlerimize büyük bir coşkuyla maçları izlemeye gelen vatandaşlarımıza, güvenliğimizi sağlayan Jandarma Komutanlığımıza yürekten teşekkür ediyorum” dedi.

Programda ayrıca maçları yöneten hakemlere ve takımların teknik direktörlerine KozanBilgi.Net’in teşekkür belgesi verilirken, şehit ailelerine de yine KozanBilgi.Net yöneticisi Türkeş Manga tarafından Şükran Belgesi verildi. Yılancıoğlu Tarım sahibi Hasan Yılancıoğlu tarafından şampiyon takım oyuncuları için hazırlatılan madalyalar Hasan Yılancıoğlu’nu temsilen Fedai Yılancıoğlu tarafından oyunculara takıldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kozan’da Defineciler Binlerce Yıllık Kültürel Varlıkları Talan Ettiler

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın