Kozan’da 150 mahalle mezarlığı temizlendi

Kozan’da 150 mahalle mezarlığı temizlendi

köy mezarlıkları temizlik (108)

Kozan Belediyesi’nin mezarlıklarda başlattığı çalışma kapsamında,  50 mahalledeki  130 mezarlığın bakım ve temizliğinin tamamlandığı bildirildi.

Belediye Başkanı Musa Öztürk, yaptığı açıklamada, muhtarlardan gelen talepleri  değerlendirerek bir süre önce mezarlıklarda temizlik çalışması başlattıklarını, bu kapsamda, kırsaldaki 50 mahalleye ait 130 mezarlığın temizlendiğini, çalışmaların ilçedeki tüm mezarlıklar tamamlanana kadar devam edeceğini  belirtti.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı 5 ayrı ekiple gerçekleştirilen  çalışmanın Kurban Bayramı’na kadar yoğun şekilde sürdürüleceğini  ifade eden Başkan Öztürk,  “ Mezarlıklar, kabirler, manevi açıdan önem verdiğimiz yerlerdendir.  İnancımıza göre de  mezarlıklarımız temiz ve bakımlı olmalıdır.  Bu sebeple özellikle bayramda yapılacak yoğun kabir ziyaretlerini de dikkate alarak bakım ve temizlik çalışmasını hedeflediğimiz tarihe kadar tamamlamaya gayret edeceğiz”dedi.

Öte yandan, Adana Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ekiplerin de  Kozan’a bağlı 15 mahalle mezarlığında temizlik çalışması yaptığı öğrenildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Soykırım yapsak tek Ermeni kalır mıydı?
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın