Kozan’da 7 Nisan Dünya Sağlık Günü Yürüyüşü

Kozan’da 7 Nisan Dünya Sağlık Günü Yürüyüşü

“7 Nisan Dünya Sağlık Günü” nedeniyle Kozan Belediyesi Sodes Gençlik Merkezi, başta kanser olmak üzere birçok hastalığa dikkat çekmek amacıyla öğrencilerin katılımıyla Kozan Kalesi’ne sağlıklı yaşam yürüyüşü düzenledi.

Kozan Belediye Başkan Yardımcısı Yaşar Şenöz’ün de katıldığı yürüyüş Kent Müzesi önünden başlayıp Kozan Kalesi eteklerinde son buldu. Yürüyüş öncesi katılımcılara bir konuşma yapan Yaşar Şenöz, sağlıklı bir yaşam sürmenin hem kişinin kendi hayatı hem de toplum açısından ne kadar önemli olduğunu, sağlıklı yaşam alanlarının oluşturulmasının kişinin en doğal haklarından biri olduğunu vurguladı.

kozanda 7 nisan dünya sağlık günü yürüyüşü

Şenöz, “7 Nisan Dünya Sağlık Günü nedeniyle yaptığımız yürüyüşle dikkatleri sağlık üzerine çekmeyi amaçladık. Toplumun en küçük yapı taşı olan bireyin sağlıklı olması toplumun da sağlıklı olmasının önünü açacaktır. Düzenlediğimiz yürüyüşe 8 yaşından 16 yaşına kadar öğrencilerimiz ve öğretmenleri katıldılar. Bu tarz etkinlikleri artırarak gençlerimizi de bilinçlendirme amacındayız.” dedi

kozanda 7 nisan dünya sağlık günü yürüyüşü1

Kaleye ulaşan öğrencilere burada nar suyu ikram edilerek yürüyüş son buldu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın