Kozan’da Aşırı Dolu Yağışı Çiftçileri Vurdu!

Kozan’da Aşırı Dolu Yağışı Çiftçileri Vurdu!

İlçemiz Kozan’da 21 Nisan 2015 tarihinde yağan aşırı dolu yağışı bir çok köy (mahalle) zarara uğratırken özellikle yağışın en çok olduğu Yüksekören Mahallesi (Köyü) halkı çok zor durumda kaldı.

KozanBilgi.Net’i Genel Yayın Yönetmeni Türkeş Manga’yı telefonla arayan ve durumlarının çok kötü olduğunu belirten Yüksekören köylülerinden Ahmet Karaköse, Haşim Özkan, Celil Özkan, Mehmet Anıt, Cahit Döne ve Mürsel İnceler ortak açıklamalarında “Yağan aşırı dolu mahsullerimizi yok etti. 50 santimlik bir dolu yağışının altında perişan olduk. Ama maalesef durumumuzu incelemeye bir tek yetkili bile gelmedi. Özellikle Yüksekören’in Kötü Ören ve Menteş mevkiinde aşırı dolu yağışı nedeniyle ayçiçeği ve bugday tarlalarımız büyük zarar gördü.

11164134_383970951804537_549120266_n

Tetkililer ilgisiz davranıyor, gelip bakmadılar bile. Halk sigortası yaptırmadığımız için mi bize sahip çıkmıyorlar” dediler.

KozanBilgi.Net yönetimi olarak olarak feryatlarını duyurduğumuz Yüksekören Mahallesi (Köyü) çiftçilerine geçmiş olsun derken sorunlarına yetkili kurum ve kuruluşların acilen müdahale etmesini ve gerekli yardımın sağlanmasını bekliyoruz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın