Kozan’da “Parklar hayat buluyor projesi” devam ediyor

Kozan’da “Parklar hayat buluyor projesi” devam ediyor

alparslan türkeş parkı çalışma devam ediyor (2)

Kozan Belediyesi,  ilçedeki parklarda başlattığı yenileme ve düzenleme çalışmasını Şevkiye mahallesindeki Üçgen parkta devam ettiriyor.

Geçmiş yıllarda yeterli hizmeti alamadığı için amacından uzaklaşan Şevkiye Mahallesi Vefa sokaktaki Üçgen park, Kozan Belediyesi’nin “parklar hayat buluyor” projesi ile mahalledeki sosyal hayata canlılık kazandıracak yaşayan bir mekân haline getiriliyor.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü yetkilileri,  Belediye Başkanı Musa Öztürk’ün talimatı ile Üçgen Parktaki yıpranan ve tehlike oluşturan oyun malzemelerini yenileri ile değiştirmek üzere söktüklerini ve alanda düzenleme çalışmasına başladıklarını bildirdi.

Yetkililer,  sürdürülen çalışma kapsamında Tufanpaşa Mahallesi Fekeli sokaktaki parkın yenilenerek bir süre önce hizmete açıldığını, Alparslan Türkeş Parkı’ndaki çalışmaların ise son aşamaya geldiğini hatırlattı.

Mahalle sakinleri ise Üçgen parktaki eski oyun aletlerinin paslanması ve kırılması sebebiyle tehlike oluşturduğundan çocuklarını uzun zamandır huzur içinde parka gönderemediklerini, Belediye Başkanı Musa Öztürk’e parkın yenilenerek aileler ve çocuklar için güvenli bir dinlenme ve eğlenme alanı oluşturulmasını sağladığı için teşekkür ettiklerini belirttiler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  mRNA aşısı paniği büyüyor: Almanya’da da 10 can kaybı
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın