Kozan’da Sokak Sağlıklaştırma Projesi

Kozan’da Sokak Sağlıklaştırma Projesi

Kozan Belediyesi’nin, 2014’te Çukurova Kalkınma Ajansı mali programları kapsamında kabul edilen projelerinden biri olan ‘Tarihi Yeğenoğlu Sokağının Sağlıklaştırılması Projesi’ne başlandı.

Çukurova kalkınma Ajansı (ÇKA) tarafından kabul edilen, Adana Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu onayından geçen projenin, Kozan Belediyesinin 2015 yılı içerisinde turizme yönelik yürüteceği en büyük çalışmalardan biri olduğu bildirildi. Kozan Belediyesi ile ÇKA arasında, 2014  Haziran ayında imzalanan protokolle kabul gören yaklaşık 1 milyon liralık bütçeli projenin 739 bin lirasının Kalkınma Bakanlığı’nca, 291 bin liralık kısmının ise belediyenin eş finansman desteği  ile karşılanacağı, projenin genel amacının ilçedeki turizm alt yapısının geliştirilmesi, sit alanı içerisinde bulunan tarihi sokağın özgün dokusunun korunarak iyileştirilmesi olduğu vurgulandı.

kozanda sokak sağlıklaştırma projesi başladı

2015 yılı Haziran sonuna kadar tamamlanacak olan proje kapsamında sokaktaki ev cepheleri, bahçe duvarları, kapı-pencere doğramaları, cumbalar ve çatılarda restorasyon yapılacağı belirtildi.

kozanda sokak sağlıklaştırma projesi başladı1

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Vergi borcu yapılandırması hangi borçları kapsıyor? Yapılandırma nasıl olacak?
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın