Kozan’da Ufka Yolculuk, Birlikte Okuma Etkinliği Düzenlendi

Kozan’da Ufka Yolculuk, Birlikte Okuma Etkinliği Düzenlendi

Türkiye genelinde Server Yaşam Vakfı, Kozan’da, Kozan Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü tarafından düzenlenen 8. Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması kapsamında Türkiye genelinde okuma etkinliği düzenlendi.

Etkinlik 8 Şubat 2020 Cumartesi günü saat 14.00 ile 15.00 arasında www.ufkayolculuk.com adresinde yayınlanan 81 il ve pek çok ilçe merkezde aynı anda icra edildi.

“Bize Birlikte Okumak Yakışır”

Kulüp başkanı Oğuz Cengiz etkinliğin amacını, “insanları kitap ile buluşturmak, okuma alışkanlığını kazandırmak ve Adap” konulu 8. Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması’na dikkat çekmek” olduğunu “Bize Birlikte Okumak Yakışır” ilkesiyle Kulüp merkezimizde izci-lider, karı-koca, baba-oğul olarak etkinlik yapıp kitap okuma ile beraber katılımcılara çeşitli ikramlar da yaptıklarını anlattı.

Yarışma Kitapları

“Adap” konusu ile “İlkokul”, “Ortaokul” ve “Lise” kategorilerinde düzenlenen 8. Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması için 3 ayrı kitap yayınlandı.

İlkokul kategorisi için  “Edep Diyarına Yolculuk”, Ortaokul kategorisi için “Edep Mektebi” ve  Lise kategorisi için  Prof. Dr. Zeki Duman’ın “İletişim Nezaket ve Adap” kitapları belirlendi.
Yazılı Sınav 29 Mart’ta

İki kademeli düzenlenecek sınavda 29 Şubat – 2 Mart 2020 tarihlerinde online sınav yapılmasını müteakiben 50 puan barajını geçenler 29 Mart 2020 Pazar günü yazılı sınava girecek.

Kazananlar Ödüllendirilecek

Türkiye genelinde kategorilerinde ilk 20’ye girenlere çok sayıda çeyrek altınların verileceği yarışmanın Adana ve Kozan ilçe ödülleri de bulunmaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Otağ Tv Şehadetinin 100. Yılında Kozanlı Şehit Kaymakam Saim Bey Belgeseli Hazırladı

2 Mart 2020 tarihine kadar kayıtlar ufkayolculuk.com adresinde devam etmektedir. Ayrıca yarışma detayları ve ödüller için web sitesine bakılabilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın