Kozan’da “Uluslararası İmece Usulü” Resim Sergisi Düzenlendi

Kozan’da “Uluslararası İmece Usulü” Resim Sergisi Düzenlendi

Adana’nın Kozan ilçesinde düzenlenen “Uluslararası İmece Usulü” resim yarışmasına katılan dünyanın 21 ülkesindeki öğrenciler tarafından hazırlanan 2 binin üzerinde resmin yer aldığı sergi Kozan Şehit Kubilay İlkokulu salonunda açıldı.
Kozan Şehit Kubilay İlkokulu Sınıf öğretmeni Türker Manga koordinatörlüğünde düzenlenen ve Kozan Ticaret Odası Başkanlığının sponsor olduğu resim yarışmasına dünyanın 21 ülkesinden öğrenciler katıldı.

Ülkelerinde hazırlamış oldukları İmece Usülü resimleri Kozan Şehit Kubilay İlkokuluna posta ile gönderen öğrencilerin resimleri jüri üyeleri tarafından değerlendirmeye alındı. Yapılan değerlendirme sonucunda Romanya’dan Nicola İorga School okulundan katılan Mirela Racaru adlı öğrenci birinci, Türkiye’den Kozan Halit Dağlı İlkokulu öğrencilerinden Elif Gülnisa Söylemez ikinci, Hong Kong Maunsang College Prımary School okulundan Lau Yeat Kin adlı öğrenci ise üçüncü oldu.
Yarışmada dereceye giren birinci öğrencinin laptop, ikincinin fotoğraf makinesi, üç, dört ve beşinci öğrencinin ise tablet ile ödüllendirileceği öğrenildi.

Yarışmanın koordinatörü Türker Manga’nın uluslar arası resim yarışmasının yanı sıra Kozan ve Adana’nın tanıtımı için Dünyanın 10 bin okuluna tanıtım çalışmalarının devam ettiği öğrenildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN