Kozan’daki okul yolları yeni eğitim öğretim yılına hazır

Kozan’daki okul yolları yeni eğitim öğretim yılına hazır

DSC_1577

Kozan Belediyesi, yeni eğitim öğretim yılı dolayısıyla özellikle okul binalarının çevresindeki yollarda  parke ve asfalt kaplama çalışması gerçekleştirdi.

Belediye Başkan Yardımcısı Cengiz Yeşiloğlu, ilçede yeni yapılan okul binaları başta olmak üzere,  okulların çevresindeki yollarda parke ve çelik asfalt çalışması ile bakım ve onarım yaptıklarını belirtti.

Yeşiloğlu, amaçlarının, özellikle yağışların etkili olduğu kış döneminde yaşanabilecek olumsuzlukları önleyerek, öğrenci, veli ve öğretmenlerin sorunsuz şekilde ulaşımlarını sağlamak olduğunu,  bu sebeple çalışmaları bir süre okulların çevresinde yoğunlaştırdıkları söyledi.

Okul yolları dışında, Kozan Belediyesi’nin sorumluluk sahası içinde olan mahalle ve sokak yollarındaki bakım, onarım ve iyileştirme çalışmalarının da düzenli şekilde sürdürüldüğüne dikkat çeken Yeşiloğlu “Belediye Başkanımız Musa Öztürk’ün talimatı doğrultusunda, var olan imkânlarımızı en etkin şekilde kullanarak sürekli gelişmekte olan ilçemizin farklı noktalarında çalışmalarımızı devam ettiriyoruz.  Okul yollarına da yeni eğitim öğretimin yılının başlaması dolayısıyla ayrı bir önem verdik” dedi.

Çanaklı Ortaokulu Müdür Vekili Adem Ali Akdoğan ise yeni bir okul olduklarını hatırlatarak, okul çevresi ve içindeki eksiklerin giderilmesi için belediyeye yaptıkları başvurunun kısa sürede değerlendirmeye alındığını belirtti.

Akdoğan, okulun çevresindeki yolların eğitim öğretim yılı başlamadan önce belediyece asfaltlandığını ifade ederek hizmetleri için Başkan Musa Öztürk’e teşekkür etti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kozan’da Defineciler Binlerce Yıllık Kültürel Varlıkları Talan Ettiler
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın