Kozan’ın Gençlerinden Güreş Kursuna Yoğun İlgi Var

Kozan’ın Gençlerinden Güreş Kursuna Yoğun İlgi Var

Kozan Belediyesi, Kozan Halk Eğitim Merkezi ve Türkiye Güreş Federasyonu’nun işbirliğiyle düzenlenen güreş kursu gençlerden yoğun ilgi görüyor.

Kozan Kapalı Spor Salonunda hafta içi her gün düzenlenen kurslara 50 civarında 11 – 14 yaş grubu öğrenci katılıyor. 25 kız öğrenci ve 25 erkek öğrenciden oluşan kursiyerler 15:30’da çalışmalara başlıyor. Kozan Belediyespor Güreş Antrenörü Ahmet Yılmaz ve iki beden eğitimi öğretmeni tarafından verilen kurslara öğrenci kabulü devam ediyor.

2016 – 2017 kurs döneminde özellikle kız öğrencilerin yoğun katılımından büyük gurur duyduklarını dile getiren Antrenör Ahmet Yılmaz, öğrenci sayısının her geçen yıl artarak devam ettiğini söyledi. Geçtiğimiz yıllarda güreş kursuna devam eden öğrencilerin Türkiye üçüncülüğü ve bölge birincilikleri başta olmak üzere birçok turnuvada dereceye girdiğini belirten yılmaz Kozan Belediyesi ve Kozan Halk Eğitim merkezi başta olmak üzere destek olan kurumlara da teşekkür etti.

Kozan Belediye Başkanı Musa Öztürk, belediyenin desteği ile yıllardır devam eden güreş kursları hakkında bir açıklama yaptı. Öztürk açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Kozan, dünya ve olimpiyat şampiyonumuz merhum İsmet Atlı ağabeyimiz gibi bir efsaneyi bağrından çıkarmıştır. Gerek belediye gerekse diğer kurumların işbirliği ile İsmet Atlı’dan bizlere miras kalan bu büyük emaneti geliştirerek yaşatmak boynumuzun borcudur. Çocuklarımızın ve gençlerimizin sağlıklı gelişimlerini sağlamak amacıyla hayata geçirilen çalışmalar kapsamında güreş kursumuzu bu yıl da açtık. Antrenörümüz Ahmet Yılmaz hocamız yıllarına ata sporumuz güreşe adamış ve ilçemize önemli başarılar kazandırmıştır. Güreş kurslarımıza katılan kız öğrencilerimizin sayısının geçtiğimiz yıllara oranla bu yıl kat kat fazla olması bizleri gururlandırmaktadır. Hocalarımıza ve öğrencilerimize çalışmalarında ve katılacakları turnuvalarda başarılar diliyorum.”

50 öğrencinin düzenli olarak katıldığı kurslara Kozan Belediyespor ve Türkiye Güreş Vakfı da destek veriyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN