Kozan’ın Meşhur Ciğercileri Zabıtanın Denetiminden Geçti

Kozan’ın Meşhur Ciğercileri Zabıtanın Denetiminden Geçti

Kozan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ilçe merkezindeki ciğerci esnaflarını denetledi.

Türkiye genelinde marka haline gelen meşhur Kozan keçi ciğerini satan esnaflar, Kozan Belediye Başkanı Musa Öztürk’ ün talimatları yönünde Zabıta Müdürlüğü ekiplerince denetimden geçirildi. Zabıta ekipleri ciğer satışı yapılan iş yerlerinde temizlik, hijyen ve yasal mevzuat kapsamında sağlık koşullarına uygunluk incelemeleri yaptı. Kozan Belediyesi Zabıta Müdürü İzzet Kunt sık sık yaptıkları denetimlerde amaçlarının vatandaşa sağlıklı ve lezzetli ciğer satışının sağlanması olduğunu söyledi.

Zabıta ekiplerinin denetimleri hakkında bir açıklama yapan Kozan Belediye Başkanı Musa Öztürk; “Vatandaşımıza verilen hizmetleri kontrol ederek, güvenilirliğini sağlamak Kozan Belediyesi olarak en önemli görevlerimizin arasında yer alıyor. Kozanımızın en meşhur lezzetlerinden Kozan keçi ciğerinin satışını yapan esnaflarımızı sık sık denetimlerden geçiriyoruz. İşletmelerimizin hijyen denetimlerini yapmak, satılan malların sağlığa uygun koşullarda muhafaza ediliyor olmasını kontrol etmek bizim vazifemiz. Yaptığımız genel denetimlerin sonucunda iş yerlerinin büyük oranda mevzuata uygun olduğunu gördük. Esnaflarımıza bu duyarlı davranışlarından dolayı teşekkür ediyoruz.” dedi.

Kozan Belediyesi zabıta ekiplerinin denetlemelerine gıda maddeleri üreten ve satan iş yerleri ile devam edeceği belirtildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  ‘Helikopterler 40 yıldır Allah’a emanet uçuyor’
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın