Kozan’lı muhtar tam 9 kez seçildi! 8 cumhurbaşkanıyla çalıştı, 43 yıldır rakipsiz

Kozan’lı muhtar tam 9 kez seçildi! 8 cumhurbaşkanıyla çalıştı, 43 yıldır rakipsiz

Adana’da bulunan Özbaşı Mahallesi’nin muhtarı 70 yaşındaki Mehmet Avcı, 1977 yılından beri 9 kez muhtar seçilerek ilçenin en uzun görev yapan muhtarı oldu. 8 cumhurbaşkanı ve 18 vali değişmesine rağmen kendisi değişmeyen 43 yıllık muhtar hakkında köylüler seçim olduğu takdirde yine Avcı’yı seçeceklerini söylüyor.

Kozan ilçesinin 300 haneli Özbaşı Mahallesi’nde yaşayan 70 yaşındaki Mehmet Avcı, 1977 yılında beri 9 kere muhtar seçildi. 8 cumhurbaşkanı, 29 kez değişen ve darbe dönemlerinde de görev yapan başbakanlar dahil 14 başbakan ile aynı sürede görev yapan; 18 Adana valisinin, ilçesinde 8 belediye başkanın değişimine tanıklık eden ve onlarca kaymakam ile çalışarak hala görevine devam eden Mehmet Avcı, Süleyman Demirel’den aldığı takdir belgesini evinin başköşesinde sergiliyor.

43 YILDIR RAKİPSİZ

Muhtar Avcı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın muhtarlar buluşmasına 2 kez davet edildiğini, ancak koronavirüs salgını nedeniyle iptal edilen programlar yüzünden katılamadığını anlattı.

Mahallesinde seçmenlerinin sevgisini kazanan Mehmet Avcı, 1977 yılında ilk seçimlere mahalledeki adayların uyuşmazlığı ile mahalle sakinleri tarafından zorla aday gösterildiğini, 43 yıldır aralıksız rakipsiz aday olarak muhtarlık görevini devam ettiriyor.

18 ADANA VALİSİ İLE ÇALIŞMIŞ

Türk siyaset tarihinde Süleyman Demirel, Bülent Ecevit, Turhan Feyzioğlu, Bülend Ulusu, Turgut Özal, Ali Bozer, Yıldırım Akbulut, Mesut Yılmaz, Erdal İnönü, Tansu Çiller, Necmettin Erbakan, Binali Yıldırım, Recep Tayyip Erdoğan gibi birçok devlet büyüğü ile birlikte görev yaptığını aktaran Mehmet Avcı, 1977’den bu yana 18 Adana valisi ile birlikte çalıştığını, devlet ve vatandaş arasında köyüne hizmet getirmek için güzel diyaloglar kurduğunu aktardı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kozan'da Minibüs ve otomobil kafa kafaya çarpıştı, aynı aileden 5 kişi feci şekilde can verdi
“HERKESİ GÜLER YÜZLE KARŞILADIK”

Kozan’a 20 kilometre uzaklıkta bulunan Özbaşı Mahallesi’nin bir doğa harikası olduğunu kaydeden Muhtar Mehmet Avcı görevini bırakmadan önce mahallesinin 3 kilometrelik asfalt yol ile birkaç eksiğini tamamlamak istiyor. Avcı, “Yolu suyu ile uğraşarak bugüne geldim. 1977’de seçim günü anlaşmazlık oldu vatandaş sen aday ol dedi biri 5, biri 7 oy aldı ben de 120 oy alarak seçimi kazandım. Çok kaymakam, vali geldi geçti hepsi yardımcı oldu. Orman işletmesi, devlet dairesi ile çok güzel diyaloglarımız oldu. Süleyman Demirel, Turgut Özal çoğunu hatırlamıyorum ve şimdi Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile hizmete devam ediyoruz. Köyümüze elektrik getirdik, yol getirdik, asfalt geldi. Kamyonlarla büz çektim. Hiçbir köyde elektrik yokken buraya elektrik geldi. Aşağı mahallelerde asfalt yokken buraya asfalt getirdim. Eşim gelen herkese güler yüzle karşıladı. Cumhurbaşkanlığına 2 kere gidecektim gidemedim. 3 kilometrelik yolum kaldı onu da yaptırabilirsem ne mutlu bana” diye konuştu.

Türk siyasi tarihinde herkes değişti bu köyün muhtarı değişmedi

“TÜM VATANDAŞLARIN TAKDİRİNİ KAZANDI”

54 yıllık evliliklerinde eşi için büyük fedakarlık ile eşinin yanında yer aldığını aktaran Hatice Avcı ise, “Yıllardır eşim mahalleye hizmet ediyor ben de güler yüzümüz misafirperverliğimiz ile çalışmaya devam ediyoruz. Çok zaman geçti zor günler de oldu. Eşim sevgisi ile hizmeti ile tüm mahalledeki vatandaşların takdirini kazandı” dedi.

DEMİREL’DEN ALDIĞI TAKDİR BELGESİNİ SAKLIYOR

Mahalle sakinlerinden Zahide Kınık, 10 yıldır mahallede oturduğunu belirterek, “Muhtarımıza diyecek söz yok herkese sınırsız hizmeti var, güler yüzü ile misafirleri ağırlaması çok iyi. Biz hep arkasındayız yine muhtar adayı olsa oyumuz muhtarımıza” diye konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Suriye’den acı haber: 2 askerimiz şehit, 2 yaralı

Muhtar Mehmet Avcı yıllar önce Orman Bakanı Arif Sezer ve Başbakan Süleyman Demirel’den aldığı takdir belgesini de evinin baş köşesinde sergiliyor.

Türk siyasi tarihinde herkes değişti bu köyün muhtarı değişmedi

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN