Kozan’lı Müzisyenlerin Feryadı: “Müzik Susmasın Dediler, Bizi Susturdular!”

Kozan’lı Müzisyenlerin Feryadı: “Müzik Susmasın Dediler, Bizi Susturdular!”

Yaşadığımız pandemi sürecinde büyük sıkıntılar çeken Müzisyenler özellikle düğünlerin sınırlandırılması, mahalle düğünlerinin yasaklanması nedeniyle evlerine ekmek götüremediklerini belirtirken Kozan’lı müzisyenler sağlanan yardımdan da yararlanamadıklarını söylediler.

Kozanlı müzisyenler alınan müzik susmasın pandemi desteğine başvuru yapmak için aylardır sisteme girmeye çalıştıklarını fakat yardım sitesinin bir türlü açılmadığını belirttiler.

Müzik Susmasın desteğinin mayıs ayının bitmesinin ardından müzikle ilgili STK’lardan destek alınacağının belirtilmesine rağmen bunlarında maalesef müzisyenlere destek olamadıklarını belirttiler.

Pandemi sürecinde büyük sıkıntılar yaşadığını ve en büyük sıkıntıyı kendilerinin çektiğini söyleyen müzisyen Kürşat Avşar “Önce Müzik Susmasın’ın ilgili sayfasını daha sonra STK’ları sürekli aradım. Verdikleri telefonları açmıyorlar. Açanlarda topu diğerlerine atıyorlar. Maalesef Kozanlı müzisyenlerin sahipsiz olduğunu öğrendik” dedi.

Kürşat Avşar konuşmasında “Yardım alan arkadaş var mı bilmiyorum. Alanlara hayırlı olsun güle güle kullansınlar ama bizler hiç yardım almadık ve hala büyük sıkıntılar çekiyoruz ve kimse sesimizi duymuyor” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Ardahan Üniversitesi Rektörü 9 makamı birden üstlendi
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN