Kozan’lı Öğretmen Türker Manga’nın Örnek Davranışına Feke Kaymakamlığı ve Feke Belediye Başkanlığından Destek

Kozan’lı Öğretmen Türker Manga’nın Örnek Davranışına Feke Kaymakamlığı ve Feke Belediye Başkanlığından Destek

İlçemiz Kozan’ın Dünyanın bir çok ülkesinde tanıtılması için en büyük ve başarılı çalışmalara imza atan eğitimci Türker Manga çevreye ve doğaya karşı gösterdiği çalışmalarla da örnek olmaya devam ediyor.

Kozan Şehit Kubilay İlkokulu sınıf öğretmeni Manga geçtiğimiz yıllarda bir çok ülkeye ve o ülkelerin öğrencilerine ilçemiz Kozan’ı ve Adana’mızı tanıtmak amacıyla etkinlikler, resim yarışmaları düzenlemiş ve avrupa ülkelerinde davet edildiği okullarda konferanslar vermiş başarılı bir öğretmendir.

Özellikle youtube sayfasında yaşadığımız pandemi sürecinde öğrencilere çok mükemmel ders konuları hazırlayıp yayımlayan Türker Manga ayrıca balık avcılığı konularını içeren videolarıyla da binlerce takipçisinin beğenisini kazanmaya devam ediyor.

Balık avınının inceliklerini ve balık avlak alanlarını tanıtan Türker Manga kendisi gibi eğitimci olan arkadaşları ile gittikleri balık avlak alanlarında çevre temizliği yaparak doğaya olan saygılarını gösterip geri dönerken tertemiz bir alan bırakıyorlar.

Belli ölçülerin altında olan balıkları tekrar özgürlüğüne kavuşturan youtuber Türker Manga özellikle balık avlak bölgelerinden ayrılırken ceviz yada farklı yemiş ağaçları ekerek gelecek nesile daha güzel bir ortam bırakıyor.

Youtuber eğitimci Türker Manga en son Feke Barajında arkadaşları ile balık avı sonunda çevreyi komple temizleyerek sosyal medyada aşağıdaki paylaşımda bulundu;

“Balık Avı Sadece oltanın ucunda balıgı görmek değildir. Balıkçı önce doğa dostu canlıları seven insandır. Bugün Feke Barajındaydık söz verdiğimiz gibi ceviz fidanlarımızı diktik. Meramızın genel temizliğini yaptık. Feke Belediye Başkanımız Ahmet Sel Beyefendiden Rica ediyorum kendilerine mesaj da gönderdim facebooktan topladığımız plastik ve metal atıklarını geri götürmemizin mümkünatı yoktu. Sayın Başkanım biz topladık sizde toplanılan atıkları lütfen meradan aldırımısınız. Gelecek nesillere yaşanabilir bir yarın bırakmak için lütfen sizlerde gittiğiniz yerlere fidan dikin atıkları toplayın ki büyüklerimizden emanet aldığımız dünyayı çocuklarımıza aldığımız gibi emanet edelim.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Ardahan Üniversitesi Rektörü 9 makamı birden üstlendi

Türker Manga’nın açıklamasından sonra Feke Kaymakamlığı ve Feke Belediye Başkanlığı tarafından konuya destek verilerek mera alanından çöpler belediye ekipleri tarafından alındı.

Türker Manga’nın Youtube sayfasına abone olarak onun çevreci çalışmalarına destek olabilirsiniz.

https://www.youtube.com/channel/UC8tKovvWk7UrcQd1kpKRWjQ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN