Kozay: “Türkiye’nin geleceği için çalışıyoruz”

Kozay: “Türkiye’nin geleceği için çalışıyoruz”

CHP Adana İl Başkanı Av. Emrah Kozay,  Türkiye’nin CHP iktidarında yeniden çağdaş medeniyet hedefine yöneleceğini söyledi

ADANA – Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Başkanı Av. Emrah Kozay, “Türkiye’nin birleştirici gücü ve tek umudu olarak Türkiye’nin geleceği için çalışıyoruz. Tek hedefimiz 24 Haziran’da Sayın Muharrem İnce’yi Cumhurbaşkanı, CHP’yi de iktidar yapmak” dedi.

“KURTULUŞ MÜCADELESİ VERİYORUZ”

Yaptığı açıklamada, Türkiye’nin bugün içinde bulunduğu durumun işgal dönemine benzediğini belirten Av. Kozay, demokrasi, özgürlük, hak, hukuk ve adalet isteyenlerin ise kurtuluş mücadelesi verdiğini kaydetti.

“TÜRKİYE VE HALKIMIZ BU TABLOYU HAK ETMİYOR”

Son 16 yıllık süreçte Türkiye’nin her alanda ağır hasar aldığının altını çizen Av. Kozay, iktidarın ülkenin genetik kodlarıyla oynamasının sonuçlarının çok ağır olduğunu vurguladı. Kozay, “Ülke ekonomisi çökme noktasında, aldığı krediyi ödeyemeyen elleri öpülesi çiftçilerimiz seslerini duyurabilmek için kendilerini yakmaya çalışıyor. Milyonlarca insanımız bankalara borçlarından dolayı icralık. Asgari ücret açlık sınırının altında. İktidarın muhalifi olmak dahi cezaevine atılmak için bir gerekçe halini almış, eğitim sistemi çökmüş durumda. Dış politikada yapılan yanlışların bedelini bugün tüm halkımız ödüyor ve kadın cinayetleri ile çocuk istismarlarındaki artış korkutucu boyutlara ulaştı. Ülkemiz ve halkımız bu tabloyu hak etmiyor” diye konuştu.“TÜRKİYE’NİN GELECEĞİ İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

AKP iktidarının ülkeye verdiği tahribatı onarıp, çağdaş medeniyet hedefinden saptırılan Türkiye’yi yeniden rayına oturtacak tek gücün CHP olduğu vurgulayan Av.Kozay, “CHP olarak, yoksulluğun son bulduğu, üretenin cezalandırılmayıp ödüllendirildiği, itaat ettiren değil sorgulatan, düşündüren bir eğitim sistemi, adaletin herkese eşit olduğu, farklı kimliklerin zenginlik olarak kabul gördüğü, görüşleri nedeniyle hiç kimsenin ayrıştırılmadığı, çocukların ve gençlerin geleceğe umutla baktığı, mutlu insanların yaşadığı, refah bir Türkiye için çalışıyoruz. Toplumun tüm kesimlerini kucaklayan, birleştiren bir anlayış ve büyük bir özveriyle, kişisel kaygıları bir kenara bırakıp ‘Önce Türkiye’ diyerek, 24 Haziran’da tüm Türkiye’nin Cumhurbaşkanı olmak için yola çıkan Sayın Muharrem İnce’yi Cumhurbaşkanlığı makamına, Türkiye’nin birleştirici gücü ve umudu Cumhuriyet Halk Partisi’ni de iktidara taşıyacağız. El ele, omuz omuza verip hep birlikte kazanacağız” şeklinde konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Haftanın Kahramanı - Birsen Avan

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın