KozanBilgi.Net 15 Yaşında... SİZLERLE BİRLİKTE NİCE 15 YILLARA...

KURBAN!?

KURBAN!?

Aslında Kurban etmenin anlamı, “Allah’tan gayrı içinde ne varsa ondan vaz geçmektir”. Hz. İsmail neden kurban edilsin? “İsmail’i kurban et emri” ; nefsin çok sevdiği, hak ve hakikatin önüne geçen sevgilerin, perdelerin aradan kaldırılması emridir. O perdeden Hak ve hakikat uğruna vaz geçen Hz. İbrahim, İsmail’i gönlünden çıkardığı an aslında gerçek KURBAN yapılmıştır. Dolayısı ile kurban edilen Hz. İbrahim’in nefsiydi.

Makam, güç ve para hırsıyla ülkeyi kana bulamaktan çekinmeyen, yalan saltanatın sahipleri, haramzadeler, şeytanın hizmetçileri milletin Kurban Bayramını kutluyor ya? En çok da ona gülüyorum. Kinine(şeytanın özelliğidir kin) sahip çıkmayı ibadet sayanlar, her baktığı yere ve işe “buradan ne kadar rant-çıkar elde ederim?” diye bakan, “henüz türünün adını tam olarak koyamadığımız” zamanın deccal artıkları NEFİSLERİNE TAPINIRKEN, millete ahlaki değerlerden bahsediyor. Oysa kendileri bilinen bütün ahlaki ve etik değerlerin orucunu tutup, yalan-talan-hırsızlık-ihanet-cinayet masalarında demleniyorlar.

 Ve nefsine tapınan yaratıklar nefislerini beslerken, gariban hayvanları kurban edip rahatlıyorlar…

Nefsine tapınıp, nefsini kurban edemeyip hayvanları kurban edenlerin değil ama;

Nefsini aç bırakıp, “ben değil, biz diyebilenlerin”, nefsinin peşinden gitmek yerine, nefsiyle mücadele edenlerin Kurban Bayramı kutlu olsun.

 

Zahide UÇAR

Z_eucar@yahoo.com.tr

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Saffat Suresi'nde Polis Gücü, Bariyer, Bilgisayar
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın