Kütük: ’30 Mart’ta MHP’ye oy isteyen yönetim kurulu üyesinin referansı kabul edildi’

Kütük: ’30 Mart’ta MHP’ye oy isteyen yönetim kurulu üyesinin referansı kabul edildi’

Geçtiğimiz günlerde AK Parti Kozan İlçe Başkanı Veli Gelebek’e olan tepkisinden dolayı partisinden ve belediye meclis üyeliği görevinden istifa ettiğini basın aracılığı ile paylaşan Arif Kütük’ten ikinci bir basın açıklaması geldi.

Bucak yöresinin sevilen isimlerinden olan ve 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde AK Parti’den belediye meclis üyeliği görevine seçilen, her seçimde partisine yöresinden büyük bir oranda oy kazandıran Arif Kütük ilçe başkanı Veli Gelebek’e olan tepkisinden dolayı partisinden ve görevinden istifa ettiğini duyurmuştu.

Sosyal medya üzerinde bazı şahısların kendisi ile alakalı olumsuz eleştirilerine de cevap veren Kütük yine sosyal medya aracılığı ile şahsına yönelik yapılan olumsuz değerlendirmelere de cevap verdi.

Arif Kütük’ün sosyal paylaşım sitesinden duyurduğu mesajı şu şekilde;

“Dava arkadaşlarıma ve kamuoyuna duyurulur.

Ben İlçe Başkanımız Sayın Veli Gelebek’e istifa edeceğimi bildirecektim telefonlarıma cevap vermedi. İstifa etmeden önce aradım, mesaj gönderdim yine de cevap alamadım. Kendisinden sonra İl Başkanımızı Vekilimizi aradım anında cevap aldım. Demek ki dava insanı değilmiş siyasi anlayışı böyleymiş, ben bu partide kurulduğundan bu yana sadece üyelikle kalmayıp çok büyük gayretlerim olmuştur.

Bu konuda ben kendimi anlatmayayım Bucak yöresindeki insanlara sorun hatta muhalif seçmenlere dahi sorun ben 15 yıldan beri bu davanın içindeyim.

Cumhurbaşkanımıza sevdalıyım Hükümetimize Partime kesinlikle küsmem. Benim tek küstüğüm kişi Veli Başkan. Benim hakkımda Veli Başkandan başka hiçbir kimse bana yorum yapmasın. Hala şuana kadar beni aramadı.15 yıldan beri hiçbir referans istemedim ilk defa bir referans istedim o da dikkate alınmadı partimize çok az bir emeği geçmiş ya da yakın zamanda üye olmuş. 2014’teki mahalli seçimde bizi desteklemeyen karşımızda köstek olan sadece oyu ile değil bizim oylarımızı çalmak için Bucak yöresinde ki seçmenlere MHP’ye destek isteyen yönetim kurulu üyesinin referansı kabul edildi. İlk defa bir referans istedim kabul edilmedi beni en çok yaralayan konu bu ben bu yüzden de Veli Başkan’a büyük kırgınlığım oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  MEB'in karnesi zayıf. Sınıf tekrarı şart!

Çocuk demiş ki babasına Baba hırsızın hiç mi kabahati yok yani benim istifa etmemde Veli Başkan’ın hiç mi kabahati yok bugüne kadar partimde hiçbir uyumsuzluk ve Başkanıma karşı bir saygısızlık yapmadım yaptıysam özür diliyorum. Bu partide bir ben değilim Veli Başkan çok iyi biliyor yüzlerce insanları nasıl küstürdüğünü. Cumhurbaşkanlığı 7 Haziran ve 1 Kasım seçim başarısını kesinlikle kimse Veli Başkan’ın başarısından dolayı olduğunu sanmasın bu böyle bilinmeli.

Benim dava insanı olup olmadığımı yargılayanlara mesajım kendi konumlarına şöyle bir dönüp baksınlar. Ben Allah’ıma daima şu duayı yapmışımdır makam için şahsi menfaatim için bana siyaset yaptırma senin rızan için yaptır Allah’ım diye dua ettim. Eğer benim bu kadarlık hakkım yoksa Rabbime havale ediyorum saygılarımla.” Dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın