Leke Nasıl Çıkar

Leke Nasıl Çıkar

Birkaç pratik bilgi, evinizi lekelerden korumanıza yardımcı olacaktır:

Masa: Dökülen bol şekerli bir kahveyse, önce ılık su ile tampon yapın çünkü şeker lekeyi sabitler. Daha sonra lekeli bölümü boş bir kovaya sarkıtarak kaynar su dökün. Böylece sıcak ve basınç lekelerin buharlaşmasını sağlayacaktır. Daha sonra uygun deterjanla yıkayın.

Kanepe: Lekenin üstüne, içinde birkaç damla alkol ve oksijenli su damlattığınız su ile tampon yapın.

Halı: Bol sodalı su emzirdiğiniz bir bezle birkaç kez lekenin üzerinden geçin. Eğer tam olarak çıkaramazsanız %50 alkol ve sirkeli su karışımını deneyebilirsiniz.Mermer: Mermer yapı olarak gözenekli ve kolay emen bir malzeme olduğu için, lekelere karşı çok dayanıklı değildir. Bu nedenle alçı tozu gibi leke yutan bir maddeyle anında üstünden geçmeniz gerekir. Daha sonra ıslak bir bezle silebilirsiniz. Meyve suyu ve çay lekeleri için, 1 litre suya 2 kaşık çamaşır suyu katarak silebilirsiniz.

Parke: Eğer hemen müdahale edilmezse, ahşap doku lakeyi çabucak emebilir. Ev tipi gündelik temizlik malzemelerinin yanı sıra, kesin sonuç almak için lekeyi anında yoğun bir leke çözücü sıvı ile temizleyip, daha sonra iki kez leke önleyici cila ile üzerinden geçebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN