DOLAR 16,3927 0.14%
EURO 17,6057 0.7%
ALTIN 970,88-0,38
BITCOIN 478962-1,32%
Adana
28°

AÇIK

17:04

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Lilly İlaç üst üste altıncı kez ETİKA Türkiye Etik Ödülü’nün sahibi oldu
55 okunma

Lilly İlaç üst üste altıncı kez ETİKA Türkiye Etik Ödülü’nün sahibi oldu

ABONE OL
05 Mayıs 2018 08:29
Lilly İlaç üst üste altıncı kez ETİKA Türkiye Etik Ödülü’nün sahibi oldu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Lilly İlaç, şirketlerin etik ve iş ahlakı farkındalıklarını, oluşturdukları etik anlayışı bilincini ve bu konuda toplumu bilinçlendirmek üzere yapmış oldukları çalışmaları taçlandırmak amacıyla Etik Değerler Merkezi Derneği (EDMER)tarafından verilen “ETİKA”ödülüne

altıncı kez layık görüldü. 2013 yılından beri aralıksız her yıl ETİKA ödülünün sahibi olan Lilly İlaç böylece bu sene de, farklı alanlarda faaliyet gösteren ve etik uygulamalarıyla öne çıkan 24 şirket arasına girmiş oldu. Ayrıca geçen sene olduğu gibi bu sene de Ethisphere Institute tarafından Dünyanın En Etik Şirketleri’nden biri seçilen Lilly İlaç’ın etik uygulamaları, hem Türkiye’de hem de dünya genelinde tescillenmiş oldu.Şirketlerin etik ve iş ahlakı farkındalıklarını, oluşturdukları etik anlayışı bilincini ve bu konuda toplumu bilinçlendirmek üzereyapmış oldukları çalışmaları taçlandırmak amacıyla Etik Değerler Merkezi Derneği (EDMER) tarafından düzenlenen ve etik değerlere önem veren şirketlerin ödüllendirildiği ETİKA Türkiye Etik Ödülleri bu yıl altıncı kez sahiplerini buldu. EDMER’in altı kategoride 112 sorudan oluşan kapsamlı anketine katılan ve uluslararası standartlara göre yapılması gerekenlerin en az %70’ini yerine getiren şirketler, ETİKA 2017 Türkiye Etik Ödülü’nü almaya hak kazandı. Lilly, etik uygulamalarıyla öne çıkan 24 şirket arasına girerek bu ödülü üst üstealtıncı kez almış oldu.

Lilly İlaç Genel Müdürü Jose Daniel Lucas, şunları söyledi: “Lilly olarak 140 yılı aşkın süredir etik bir anlayışla,insanların daha uzun, daha sağlıklı, daha aktif yaşamlar sürmeleri için çalışıyoruz. Felsefemizintemelini oluşturan dürüstlük, mükemmellik ve insana saygı değerlerimiz ise,dünya çapında tüm insanlar için yaşamı daha iyi hale getirme taahhüdümüzü destekliyor. Hayatına dokunduğumuz herkese ve içinde bulunduğumuz topluma,bu değerlerimiz ve etik felsefemizle yaklaşıyoruz. Etik ilkelerin toplumun her kesiminde benimsenmesi ve uygulanması, etik konusunda farkındalığın artırılması açısından EDMER gibi oluşumlar ise son derece önemli bir rol üstleniyor. Şirketimizin üst üste altıncı kez ETİKA ödülü ile ödüllendirilmesindenonur duyuyoruz.Lilly İlaç Etik ve Uyum Direktörü İnciser Akat, şirket içinde çalışanlarla birlikte etik ve uyum konusunda yürütülen faaliyetleri şöyle açıkladı: “Lilly’de çalışmaya başlayan arkadaşlarımızınetik çalışma prensiplerimizigönülden benimsemeleri için, onları Lilly’deki ilk günlerinde Kırmızı Kitapisimli etik kılavuzumuz ile karşılıyoruz. Kırmızı Kitap bizim için, etik ve uyum felsefemizle çalışma koşullarımızı özetleyen bir pusula özelliği taşıyor. Ayrıca şirketimizde farklı departmanları temsil eden etik ve uyum elçilerimiz bulunuyor. Bu arkadaşlarımız bir yandan yakın çalışma arkadaşlarının ihtiyaçlarını belirleyip, bunları gelişim önerileri olarak bizlerle paylaşırken, bir yandan da ekiplerineetik ve uyum kural ileuygulamaların şirketimize kazandırdıklarını birebir aktarma imkanı buluyor. Ek olarak, şirket içinde belli aralıklarla toplantılar düzenleyip, çalışanlarımızın etik ve uyum konusundaki sorularına yanıtlar bulmaya, karşılaştıkları olayları birlikte değerlendirmeye, şirketin vizyonu çerçevesinde çözümler üretmeye çalışıyoruz. Etik ve uyum konusunda yaptığımız bu çalışmalar neticesinde, bu sene de ETİKA ödülüne layık görülmek ve ayrıcaglobalde deEtisphere Institute’un Dünya’nın En Etik Şirketleri 2018 listesine girerek bu ödülü üst üste ikinci kez almış olmak, bizlere büyük bir motivasyon kaynağı oluyor.”


    Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


    HIZLI YORUM YAP

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.