KozanBilgi.Net 15 Yaşında... SİZLERLE BİRLİKTE NİCE 15 YILLARA...

LPG Sellülit nedir?

LPG Sellülit nedir?

Sellülit özellikle kadınlarda daha çok görülen ve “adiposit” adını verdiğimiz deri altı yağ hücre gruplarının kan ve lenfatik dolaşımı bozmasıyla oluşan bir durumdur. Kan ve lenfatik dolaşımı etkilenen bölgede zaman içerisinde yağ hücre gruplarının arasında oluşan fibrotik bantlar deride çöküntülere ve portakal kabuğu görünümüne neden olmaktadır.

LPG nasıl etki yapmaktadır?

LPG uygulamaya alınan bölgelerde kan dolaşımı ve lenfatik dolaşımı arttırmakta, metabolik atıkların atılımına yardım ederek doku drenajı sağlamakta, mevcut fibroz bantları serbestleştirerek deriye esneklik kazandırmaktadır. LPG uygulaması ile deriden kasa kadar tüm cilt altı dokuların yeniden şekillendirilmesi sağlanır.
LPG uygulamaları nasıl yapılmaktadır?

LPG tedavisi, hastaya göre değişen protokol ve programlar seçilerek yapılmaktadır. Uygulamalar, 8-16 seans arasında değişmektedir. Tedavi sırasında her hastaya özel uygulama çorabı  giydirilmektedir. LPG tedavisi tamamen ağrısız olmasının yanı sıra hastada stres azaltıcı ve rahatlatıcı etkilere sahiptir. Her bir seans 35 dakika sürmektedir.

LPG kilo kaybı yapar mı?

Esas olarak sellüliti tedavi etmekle birlikte uygulanan alanlarda lokal incelmeler de sağlamaktadır.

LPG, liposuction ameliyatına alternatif bir tedavi midir?

Liposuction vücut kontur düzeltmesi sağlayan ve yağ hacmini azaltan bir cerrahi yöntemdir. Ancak sellüliti ve deri düzensizliklerini tam olarak yok etmez. LPG vücut kontur düzeltmelerinde liposuctiona alternatif bir yöntem olmamakla birlikte liposuction’la kombine edildiğinde daha mükemmel sonuçlar alınmasını sağlar.

LPG spordan daha etkili midir?

Spor, vücut sağlığı için kaçınılmaz önemde olmakla birlikte oluşmuş sellüliti yok etmemektedir. En ideal olan LPG endermoloji tedavisi ile birlikte spor kombine edilmesidir.
LPG’nin uygulama alanları nelerdir?

LPG hem estetik amaçlı hem de tedavi amaçlı birçok uygulama alanına sahip bir cihazdır:

  • Vücut kontur düzeltmeleri ve lokal inceltmeler
  • Sarkık derinin tonus ve elastikiyetini artırma
  • Liposuction sonrası iyileşme sürecini hızlandırma ve düzensizlikleri ortadan kaldırma
  • Fizik tedavi uygulamaları (Fibrozit, tendinit, lumbalji, servikalji…)
  • Travma ve yanık sonrası skarlar
  • Cerrahi ve travma sonrası oluşan ödem
  • Lenfödem tedavisi

Uygulama tamamen ağrısız olmasının yanı sıra stres azaltıcı ve rahatlatıcı nitelik taşıyor. Sistem, vakum ve iki yönlü döner rulolardan oluşan bir başlıkla yapılan masaj yardımıyla, kan ve lenf dolaşımını harekete geçiriyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın