DOLAR 18,5902 0%
EURO 18,1811 -0.05%
ALTIN 1.017,64-0,50
BITCOIN 365067-2,19%
Adana
27°

PARÇALI BULUTLU

18:46

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Lütfi Şahin

Lütfi Şahin

ABONE OL
14 Eylül 2020 20:44
Lütfi Şahin
0

BEĞENDİM

ABONE OL

10 Ekim 1975 tarihinde Konya ‘ da doğdu. İlkokulu, ortaokulu, liseyi Konya ‘da okuduktan sonra Selçuk Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümünü derece ile bitirdi. İlk makaleleri Konya ‘ nın yerel bir gazetesinde 1998 tarihinden itibaren yayımlanmaya başladı. İlk ulusal dergilerde ki makaleleri 2009 tarihinden itibaren Genç Gelişim dergisinde yayımlanmaya başladı. İlk eseri olan “Midyeden Damlalar” 2010 yılında Kanes Yayıncılıktan çıktı. 2015 tarihinde ikinci eseri olan “Osmanlı ‘ nın Kanlı Tarihi” adlı eseri Az Kitapçılıktan çıktı. 2017 tarihinde üçüncü eseri olan “Osmanlı ‘nın Gizlenen Tarihi” adlı eseri Tutku Yayıncılıktan ve aynı yıl “Dünya ‘nın En Zeki 101 İnsanı” isimli kitabı Az Yayıncılıktan çıktı. 2019 tarihinde “Türkmenya Işınlandı 1” adlı eseri Morena Yayınevinden çıktı. Lütfi, Şahin’in biri kız biri oğlan iki çocuğu var.

Yazmaya başlama hikayesi

İlk yazma hevesi ilk ve ortaokul yıllarında komposizyonlar ile başladı. Üniversite yıllarında daha çok makaleler yazdı. İlk yazdıklarının yayımlanması ise 1998 tarihinde yerel bir gazete de başladı. Daha sonraki yıllarda makaleleri ulusal dergilerde ve web ortamında yayımlanmaya başladı. 2010 yılında makalelerini bir araya getirmek suretiyle oluşturduğu “Midyeden Damlalar” adlı eseri yayımlandı. Daha sonraki yıllarda gerek basılı gerekse e kitap olarak birçok eseri yayımlandı.

Kaç kitap yayınladı? Konuları nedir?

5 eseri kitap halinde yayımlandı. Bunlar;

Midyeden Damlalar / Kişisel Gelişim
Osmanlı ‘ nın Kanlı Tarihi / Tarih
Osmanlı ‘nın Gizlenen Tarihi / Tarih
Dünya ‘nın En Zeki 101 İnsanı / Kişisel Gelişim
Türkmenya Işınlandı 1 / Fantastik Roman

Yazar, yazarken hangi kaynaklardan beslendi?

Lütfi Şahin geniş bir tarama yaparak bilimsel değeri yüksek olan kaynaklara yöneldi.

Kendi kitaplığında yaklaşık 4 bin adet kitap var ve çoğunu okuyan Lütfi Şahin, gözleri ileri derecede bozuk ve göz doktorunun daha az okuması gerektiğini defalarca söylemesine rağmen okumaya devam ediyor. Yazar Lütfi Şahin okumadan birçok kişinin yazma hevesi içerisi içerisinde olduğunu, oysa okumadan yazmanın kötü sonuçlar doğurduğunu belirtiyor.

Yazmak, Lütfi Şahin için hayatı temsil ederken iyi yazmanın formülünün de okumak ve hayal kurmak olduğu belirtiliyor.

Lütfi Şahin ayrıca daha iyi yazmak isteyenlere tarihimizdeki yazarların hayat hikayelerini araştırmalarını öneriyor.


    Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


    HIZLI YORUM YAP

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.