Lütfiye Ali Şadi Çelik Ortaokulu “Okumak Yaşamaktır” Projesiyle Okuma Etkinliği Düzenledi

Lütfiye Ali Şadi Çelik Ortaokulu “Okumak Yaşamaktır” Projesiyle Okuma Etkinliği Düzenledi

Kitap Okuma ve Kültürel mirasımızı tanıtma konusunda farkındalık oluşturabilmek için Türkiye’den 81 il ve yurt dışından 13 ülkenin ortaklaşa yürüttüğü e-twinning “Okumak Yaşamaktır” projesinin Adana ili temsilcisi Kozan Lütfiye Ali Şadi Çelik Ortaokulu hazırladığı resim sergisi ile projeye can kattı.

“Okumak Yaşamaktır” etwinning projesi Rize Çayeli İshak İlkokulu ve Fransa’ da bir ilkokul kuculuğunda 81 il 13 ülke katılımıyla gerçekleştirilen uluslarası bir projedir. Projenin amacı kitap okuma konusunda farkındalık yaratmak ve kültürel miraslarımıza dikkat çekmek. Bu amaçla her il kendine ait kültürel mekanlarda okuma etkinlikleri yaptılar.

Reklama Tıklayarak Bize Destek OlunLütfiye Ali Şadi Çelik Ortaokulu Adana ilini temsilen Sosyal Bilgiler Öğretmeni Yeşim Duran ve 5. sınıf öğrencilerinden 30 kişilik bir grup Kozan Kalesi’nde ve Arıkan Konağı’nda okuma etkinlikleri yaptılar. Okuma etkinliklerinin profesyonel kameralarla fotoğrafları ve videosu çekildi. Bu fotoğraflardan 28-31 Mayıs tarihlerinde tüm illerde eş zamanlı olarak fotoğraf sergileri açıldı. Sergi Kozan İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Sönmez tarafından açıldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  ADANA KOZAN'DA SAĞANAK, SU BASKINLARINA NEDEN OLDU
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın