KozanBilgi.Net 15 Yaşında... SİZLERLE BİRLİKTE NİCE 15 YILLARA...

MAKAM SAHİBİ OLUP DA VİCDANINI KAYBEDENLER

MAKAM SAHİBİ OLUP DA VİCDANINI KAYBEDENLER

Nur içinde yatsın rahmetli babamın bir sözü vardı, “Oğlum! Bir insanı tanımak için ona ya çok para ya da iyi bir makam vereceksin. Sonra da oturup onu izleyecek, gerçek yüzünü göreceksin” derdi.

Ceyhan’da seçilmiş bir belediye başkanının hakkı gasp edilerek yazı turayla bir vekile teslim edildi. Sayın vekilin personeline karşı yaptığı kıyımı geçtiğimiz hafta yayınlamıştım. Hatta 30 Ağustos Zafer Bayramı gibi yüce Türk Milleti için çok önemli bir bayram gününde Türk Bayrağına yapılan çirkin davranışı da üzülerek belirtmiştim.

Bu hafta Ceyhan Belediyesi Başkan Vekili Ali Alper Boydak’ın bir başka önemli icraatını sizlerle paylaşmak istiyorum.

Ceyhan Belediyesinin sokak hayvanlarını rehabilite ettiği, koruma altına aldığı bir hayvan barınağı var. Başkan Alemdar Öztürk, sokak hayvanlarının katledilmesini önlemek ve sahipsiz sokak köpeklerine bir yuva sağlamak için rehabilite merkezine büyük önem veriyor, özellikle o hayvanların karınlarının doymalarını sağlıyordu.

Rahmetli babamın yazımın başında belirttiğim sözleri gibi yazı turayla gelen bir başkan vekili bu sokak hayvanlarının da Allah’ın yarattığı birer canlı olduğunu unutarak onları çaresiz bir şekilde belirli yerlere atarak hayvan barınağını boşaltmaya başlamıştır.

Ceyhan Belediyesi ve Başkan Boydak ne kadar inkar ederse etsin ve yargıya intikal ederse etsin kamera kayıtlarında gerçek gün ışığı gibi görülmektedir. İnsanları yalan laflarla kandıranlar unutmasınlar ki; bütün alemleri yoktan var eden, yaratan, gören, işiten ve mahşer günü bunları hesap olarak karşımıza çıkaracak olan Yüce Allah (c.c)’ı da mı haşa kandıracaksınız!…

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Gürer: “Binlerce ton patates çürümeden kurtarılsın”

KOZAN BELEDİYESİNDEN ÖRNEK DAVRANIŞ

Bir gün Anavarza (Dilekkaya) mahallesi sakinleri Kozan Belediyesi sokak hayvanları rehabilite merkezi sorumlusu Nevra Ünlü’yü arayarak Anavarza’da Ceyhan belediyesi tarafından serbest bırakılan bir çok sokak köpeğinin açlık ve susuzluktan ölmeye başladığını belirttiler.

Dilekkaya mahallesine intikal eden Nevra Ünlü ve ekibi Ceyhan Belediyesi tarafından buraya atılan ve kaderlerine terk edilen sokak köpeklerini görünce öncelikle yazın en sıcak günlerinde susuzluktan kavrulan bu hayvanlara su ve yiyecek temin ettiler. Günlerce Kozan’dan buraya gelerek o hayvanların su ihtiyaçlarını be beslenme ihtiyaçlarını karşıladılar. Bu sırada durumu Ceyhan Belediyesine de intikal ettirince Ceyhan Belediyesi bunun yalan olduğunu ve bu konuda iftira atıldığını belirtti. Olay yargıya intikal etti.

NEVRA ÜNLÜ PEŞİNİ BIRAKMADI

Dilekkaya köyüne bırakılan sokak hayvanları konusunda en iyi bilgiye sahip olan Kozan Belediyesi sokak hayvanları rehabilite merkezi yöneticisi Nevra Ünlü, mahalle yolu üzerinde bulunan bazı iş yerlerindeki kamera kayıtlarını inceledi. Sonuçta Ceyhan Belediyesinin yaptığı ayıplı kamera görüntüleri Ceyhan Belediyesine kapak oldu. Çünkü sokak hayvanlarını gizlice köylere götürüp atarak işin sorumluluğundan kaçacaklarını zannetmişlerdi.

Anavarza (Dilekkaya) sakinleri yaşanan bu olaydan sonra Ceyhan Belediyesi ve başkan vekili için hiç de hoş olmayan sözlerle yaşanan olayı protesto ettiler.

KOZAN BELEDİYESİ SAHİPSİZ HAYVANLARA SAHİP ÇIKTI

Kozan Belediye Başkanı Musa Öztürk’ün talimatıyla Dilekkaya Mahallesine atılan sokak köpekleri Kozan Belediyesinin hayvan barınağına taşınarak koruma altına alındılar. Artık onların da sıcak bir yuvaları var ve aç kalmıyorlar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Saffat Suresi'nde Polis Gücü, Bariyer, Bilgisayar

Allah’ın yarattığı tüm canlılara her zaman merhametli ve şefkatli olan Kozan Belediye Başkanı Sayın Musa Öztürk’ü, barınağın sorumlusu Sayın Nevra Ünlü’yü ve ekibini yürekten kutluyorum.

Ceyhan Belediyesinin yaptığı bu insanlık dışı davranış çevre köylüler ve hayvan sever vatandaşlar tarafından tepkiyle karşılanırken merak ediyor ve Ceyhan Belediyesinin vekili sayın Boyday’a sormak istiyorum.

Başkan! Anavarza’da yaptığınız çirkin davranışınız sizin gerçek yüzünüzü de ortaya çıkardı. Sahi diğer köylere (Mahallelelere) de kaçar tane sokak köpeği bıraktınız?  

Türkeş Manga

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın