• 20 Ocak 2017 Cuma
  • +
  • -

Dünyaca tanınan ve sevilen sanatçılarından birisi olan merhum Barış Manço doğumunun 74. yılında annesinin memleketi Kozan’da İsmet İnönü Ortaokulunun hazırladığı anlamlı bir programla anıldı.

4 Yıl önce Oğuz Şengel’in davetiyle ilçemiz Kozan’a gelen Doğukan Manço ilk kez babaannesinin memleketini görmüş ve hayran kalmıştı.

Doğumunun 74. Yılında yine Oğuz Şengel imzasıyla ilçeye davet edilen Barış Manço´nun oğulları Doğukan Manço ve Batıkan Zorbey Manço hiç bir karşılık beklemeden teklife evet cevabı vererek Kozan’a geldiler. Kozan Belediyesi Sinema Salonunda tüm koltukların dolu olduğu programda şarkıcı, söz yazarı, besteci, televizyon programı yapımcısı ve sunucu olarak 90´lı yıllara damga vuran Barış Manço’nun yaşamı hakkında sunum yapıldı.

Kozan Belediye Başkanı Musa Öztürk´ün ev sahipliğinde Kozan İsmet İnönü Ortaokulunun organizasyonuyla düzenlenen etkinliğe katılan Doğukan Manço ve Batıkan Zorbey Manço Kozan Belediyesi Arıkan Konağını ve Dağılcak tesislerini ziyaret ederek kahvaltı yaptılar. Manço kardeşleri Kozan Kaymakamı Avni Oral da makamında ağırladı.

Saat 14.00´te Kozan Belediyesi Sinema Salonunda başlayan programa öğrenciler ve vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Barış Manço´nun şarkılarının seslendirildiği programda Doğukan Manço ve Batıkan Zorbey Manço’da babalarını anlatan söyleşide bulundular.

Soru cevap bölümünde de KozanBilgi.Net Genel Yayın Yönetmeni Türkeş Manga Kozan Kaymakamlığına ve Kozan Belediyesine hitaben ilçede Barış Manço Kültür ve Sanat Müzesinin açılmasını ve ilçemizin evladı olan büyük ses sanatçısının sevenleri tarafından ziyaret edebilecekleri bir müze olmasını ve sevgili Doğukan ve Batıkan Zorbey Manço’nun da destek olmalarını istedi. Manço kardeşler Türkeş Manga’nın teklifine çok mutlu oluruz elimizden gelen yardımı yapmaya hazırız dediler. Türkeş Manga’nın teklifi salonda alkışlarla karşılandı.

Belediye sinemasında 74. doğum günü pastasının kesilmesinin ardından çiçek takdimi yapıldı ve Kozan Kaymakamı Avni Oral tarafından Barış Manço’nun annesinin evinin fotografı Manço kardeşlere armağan edildi.

Resimleri okurlarımızla paylaşan Okul Fotoğrafçım Mustafa Avcı’ya teşekkür ediyorum. İletişim: 0.533 376 8218

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

  • YENİ
  • YORUM