• 23 Şubat 2017 Perşembe
  • +
  • -

Yaklaşık 8 yıldır Kozan Devlet Hastanesi Müdürlüğü görevini başarıyla yapan Çağlar ÇOBAN, geçtiğimiz ay kendi isteğiyle istifa edip Adana’ya tayin istemişti. 22 şubat 2017 tarihinde Sağlık Bakanlığınca istifası onaylanan Çağlar ÇOBAN Adana Fatma Kemal Timuçin Ağız Diş Sağlığı Hastanesine Müdür Yardımcısı olarak tayin oldu. Aynı atamayla Müdür Yardımcısı Gökhan ATICI Adana Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi Müdürlüğüne atanırken Kozan Devlet Hastanesinden boşalan Müdürlük Makamına daha önce Şanlıurfa ve Adana İl Sağlık Müdürlükleri ile Adana Numune Eğitim Araştırma Hastanesinde görev yapmış deneyimli bir bürokrat olan, 5 yıldan beri Kozan Devlet Hastanesinde Müdür Yardımcısı olarak görev yapan İdris SÜREK atandı. Müdür Yardımcılığı görevine ise Tufanbeyli Devlet Hastanesi Müdürlüğünden istifa eden Hakan ATICI atandı.
Önümüzdeki günlerde Müdürlük Makamında devir teslim yapılması bekleniyor.

2010 yılından beri yaklaşık 12 ayrı Başhekimle çalışan Çağlar ÇOBAN Kozan’da uzun yıllardan beri değişmeyen, istikrarlı, kararlı ve diklenmeden dik duruşuyla tanınıyordu.

Çağlar ÇOBAN 2010 yılında başlayan idarecilik döneminde Evde Sağlık, Hasta Nakil, Yoğun Bakım, Toplum Ruh Sağlığı Merkezi, Ek Poliklinik Binası, Fizik Tedavi Ünitesi, Palyatif Bakım Merkezi, Patoloji Laboratuvarı gibi ünitelerin Kozan halkının hizmetine açılması Hemodiyaliz, Sterilizasyon ve Tomografi hizmetlerinin ise kiralama sisteminden kurtarılarak hastane bünyesinde verilemesi sağlanmış olup özellikle Yeni 200 Yataklı Kozan Devlet Hastanesinin proje, ihale, inşaat ve hizmete açılma aşamalarında ekibiyle birlikte gecesini gündüzüne katarak Sağlıkta Dönüşümde zirve yaşayan Lider Ülke Türkiye’de Kozan’ın da hak ettiği yeri almasında katkı sağlanmıştır.

Görevde bulunduğu dönemde Ak Parti Adana Milletvekili Prof.Dr. Necdet ÜNÜVAR ile kurduğu sıcak temaslarla Sağlık Bakanlığının desteğini Kozan’a aktarılmasını sağlayan ÇOBAN, 2007 yılından beri Memur-Sen Konfederasyonu’na bağlı Sağlık-Sen’in Kozan İlçe Başkanlığını da yürütüyordu. Alınan bilgiye göre 2007 yılında Kozan’da yaklaşık 10 üyeye sahip olan Sağlık-Sen’in 2017 yılı itibariyle yaklaşık 350 üyesi bulunuyor. Hastane Müdürlüğü görevi esnasında Kozan Kent Konseyi, Kızılay Kozan Şubesi, Tümsiad Kozan Şubesi ve Kozan Semerkand Vakfı gibi sivil toplum kuruluşlarında da aktif görev alan ÇOBAN, Engelsiz Hastane Projesi ve Sağlık Hatıra Ormanı gibi projelere imza atmış Kozan Kaymakamlığı tarafından üç kez Üstün Hizmet Belgesi, Adana Valiliği tarafından ise Üstün Hizmet Belgesi ile taltif edilmişti.

KozanBilgi.Net yönetimi olarak her zaman başarılı haberlerini okurlarımızla paylaştığımız Sayın Çağlar Çoban’a ilçemiz Kozan’a vermiş olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür ediyor, yeni görevinde başarılar diliyoruz.

Kozan ve bölge halkının sağlığı için yeni atanan idarecilere de görevlerinde başarılar diliyoruz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

  • YENİ
  • YORUM