Meral Akşener: “AKP’li vekiller bile bakanlara ulaşamıyor”

Meral Akşener: “AKP’li vekiller bile bakanlara ulaşamıyor”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, başkanlık sisteminde AKP’li vekillerin bile bakanlara ulaşamadığını vurgulayarak, “Ben şahsi olarak acil bir erken seçimi öngöremiyorum” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Antalya programının ikinci gününde Demre’ye gitti. Burada İYİ Parti Demre İlçe Başkanlığı binasını ve sonrasında Demre Belediye Başkanı Okan Kocakaya’yı ziyaret eden Akşener, erken seçimin olup olmayacağını bilemediklerini belirterek, mevcut sistemde AKP’li milletvekillerinin bile bakanlara ulaşamadığına dikkat çekti.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Antalya’daki programının ikinci gününde İYİ Parti Demre İlçe Binasını ziyaret ederek partililere ve vatandaşa seslendi.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin tutmadığını, hukukun üstünlüğünün ve kuvvetler ayrılığının olmadığını belirten Akşener, “Partililere ve basın mensuplarına şu an görevdeki bakanların ismini sayabilir misiniz?” diye sordu ve şöyle devam etti: “Şahsen ben sayamıyorum. Çünkü seçilip gelip vatandaşın derdini dinlemiş kişilerden oluşmuyor, hiçbirine ulaşılamıyor. Ak Parti milletvekilleri de ulaşamıyor. Zaten muhalefetin vekilleri hiç ulaşamıyor. Halbuki siyasi cenahta seçilerek gelmenin önemini bilen, hangi siyasi partiden olursa olsun eskiden o bakanlara bile ulaşılabiliyordu. Bu Türkiye’ye nefes aldırmıyor. İYİ Parti olarak bir proje teklifinde bulunduk o da İyileştirilmiş, Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem’dir” dedi.

1-20200121143007.jpg

Önceden anket yapanların güçlendirilmiş parlamenter sistem ile ilgili soru sormadığını ancak 3 aydır bu sorunun sorulduğunun altını çizen Akşener, son rakamlara göre vatandaşın %64’ü iyileştirilmiş, güçlendirilmiş parlamenter sistemi istediğini söyledi.
Konuşmasının ardından gazetecilerinin sorularını cevaplandıran Akşener, İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan’ın Twitter hesabından 28 Haziran’da seçim olacağını işaret eden tweeti hakkındaki görüşünün sorulması üzerine, “2 gündür nefes almadan çalıştığım için böyle bir tweetten benim bir bilgim yok. Arkadaşımız hangi sebeple bunu söyledi bilmiyorum. Biz demokrasiyi içselleştirmeye çalışan bir siyasi partiyiz. Arkadaşlarımız hür bağımsız bir şekilde fikirlerini belirtiyor. Ben şahsi olarak acil bir erken seçimi öngörmüyorum. Ne olur ne olmaz hakkında bir fikrim yok. Mesela 24 Haziran seçimini parti kurulduğu andan itibaren öngörmüştüm. Ama bugün herhangi bir şeyi öngöremiyorum” dedi.

Eskiden seçim konuşulduğunda gözlerin meclise döndüğünü ancak bugün bir kararname ile seçim olabileceğini ifade eden Akşener, şimdi kendilerinin bilmediklerini çünkü yeni sistemde Tayyip Erdoğan’ın seçime karar verdiğini söyledi.

2-20200121143007.jpg

AHLAT’A GİTTİM ORAYA SARAY YAPIYORLAR

Demre Belediye Başkanı Okan Kocakaya’yı makamında ziyaret eden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, ziyaretinin ardından belediye binasının önünde toplanan çok sayıdaki partililere seslendi. Akşener, “Siyasette rekabeti hep sevmişimdir onu başlatıyoruz. Ben burada sizinle konuşuyorum. Göreceksiniz Demre’ye kimler gelecek. Ben Ahlat’a gittim kuş uçmuyor kervan geçmiyor. Kendime oradan kiralık bir ev tuttum. Sonra ne oldu biliyor musunuz? Orada saray yapılıyor” dedi. Konuşmasıyla espriyle devam eden Akşener “Burası da sit alanı burayı görürlerse yandık” yorumunu yaptı.

“31 MART’TA SİZİN SAYENİZDE BÜYÜKŞEHİRLER EL DEĞİŞTİRDİ”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Antalya-Elmalı İlçesinde Abdal Musa Türbesi’ni ziyaret ederek türbede dua etti.

Akşener, burada kendisini karşılamak için toplanan partili kalabalığa seslendi. Akşener, “31 Mart’ta sizin sayenizde İstanbul, Ankara, Antalya, Adana gibi büyükşehirler el değiştirdi. Görüldü ki, biz çalışırsak, inanırsak demokrasiyi işletmek mecburiyetinde bırakacak şekilde umudun adresi olabiliriz. 31 Mart’ta kulak çekelim demiştim. O kulak çekildi ve şimdi seçmenin gözünün içine bakılması gerekildiğini bütün siyasiler anladı. Bunun sebebi İYİ Parti.

aaa-009.jpg

Haziran sonuna kadar bütün büyükşehirlerin ilçelerini gezeceğini belirten Akşener, “Bu gezilerimizdeki talepleri ve tavsiyeleri arkadaşlarımızla çalışacağız. Kamyoncu esnafının sorunlarını yeteri kadar dile getirmediğimiz söylenince ben gerekeni yaptık sanıyordum meğer olmamış şimdi tekrar dile getireceğiz. Grup konuşmalarımda da buradaki sorunların hepsine değineceğim” dedi.
Sonrasında Elmalı Belediye Başkanı Halil Öztürk’ü makamında ziyaret eden Meral Akşener, İlçenin muhtarlarıyla beraber düzenlenen toplantıda muhtarların sorunlarını dinledi ve sorunlarını arkadaşlarının meclis çalışmalarında, kendisinin de grup konuşmasında dile getireceği sözünü verdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın